1344

خشم بی‌بی‌سی از نقش آفرینی سپاه در امنیت پایتخت

5 سال قبل

هم رسانی

   واکنش بی‌بی‌سی به نقش سپاه در امنیت مراسم تحلیف رئیس جمهوری ایران

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی به موضوع نقش آفرینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تأمین امنیت مراسم تحلیف ریاست جمهوری کشورمان پرداخته است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در پی نقش آفرینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تأمین امنیت پایتخت در زمان برگزاری مراسم تحلیف ریاست جمهوری کشورمان، به این موضوع واکنش نشان داده و تلاش کرده است تا با طرح موضوعاتی حاشیه، این نقش را زیر سؤال ببرد.

بی‌بی‌سی فارسی در گزارشی که با اعلام این که «قرارگاه ثارالله سپاه مسئول تأمین امنیت مراسم تحلیف روحانی شد»، این گونه می‌نویسد: «هیئت دولت ایران اعلام کرده است که تهران در روز برگزاری مراسم تحلیف دوره دوم ریاست جمهوری حسن روحانی در مجلس (۱۴ مرداد) تعطیل می‌شود. قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران مسئول تأمین امنیت این مراسم شده است.

دبیر هیئت دولت ایران دلیل این تصمیم را "برگزاری مناسب و شایسته مراسم مذکور و ایجاد تسهیلات لازم در رفت و آمد هیئت‌های خارجی و رفاه حال شهروندان" عنوان کرده است.

به گفته علیرضا رحیمی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تاکنون حضور هیئت‌هایی از ۱۰۰ کشور شامل ۷ رئیس جمهور و ۱۸ رئیس مجلس برای مراسم آقای روحانی قطعی شده است.»

اما این شبکه سلطنتی انگلیسی در ادامه با طرح عملیلات تروریستی کور چند ماه پیش تهران، از طرفی به دنبال ناامن جلوه دادن کشورمان و از طرفی به دنبال اثبات ضعف سپاه پاسداران در تأمین امنیت پایتخت گام برداشته و می‌آورد: «حسین ذوالفقاری معاون امنیتی وزارت کشور ایران به خبرگزاری تسنیم گفته است که تمام پیش‌بینی‌های امنیتی، انتظامی و ترافیکی این مراسم انجام شده و سطح حفاظت از مجلس از "حساس" به "حیاتی" ارتقا پیدا کرده است.

مجلس ایران کمتر از دو ماه پیش هدف حمله گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) قرار گرفته بود.»

اما با وجود این گونه فضاسازی‌ها و واکنش‌های منفی و حتی تحریم‌های بین المللی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف امنیتی، چه در داخل کشور و چه در خارج از مرزهای رسمی ایران، بسیار موفق و مؤثر بوده است و همین موفقیت نیز باعث خشم دشمنان جمهوری اسلامی است.

مراقب از مرزهای خاکی گسترده کشور در نقاط حساس امنیتی و استراتژیک، مراقبت از مرزهای آبی کشور در خلیج فارس و تنگه با ارزش هرمز، فعالیت ضد تروریستی و اطلاعاتی موفق در داخل کشور، موفقیت در حوزه هوافضا و بالابردن توان دفاعی کشور در این حوزه و ... از جمله فعالیت‌هایی هستند که شپاه پاسداران با نقش آفرینی در آن، دست دشمنان این سرزمین را از اهدافشان کوتاه کرده است.

حتی در جریان عملیات ناموفق و کور تروریست‌ها در مرقد مطهر امام خمینی (ره) و ساختمان مراجعات مردمی مجلس شورای اسلامی هم نیروهای از جان گذشته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با دقت و صبر مثال زدنی به دلیل خطری که جان مراجعین و کارکنان حاضر در این ساختمان را تهدید می‌کرد، عرصه را بر تروریست‌ها تنگ کرده و کارشان را با هلاکت خاتمه دادند.

سپاه حتی در آن سوی مرزهای جمهوری اسلامی نیز با حضور موفق خود دست اسکتبار را از اهدافشان کوتاه کرده‌اند و همین امر هم بر افزایش نفرت آن‌ها از این مجموعه اسلامی و انقلابی اثرگذار بوده است.

نقش سپاه در مقابله با تروریست‌ها در عراق و سوریه کاملاً مشهود و غیر قابل انکار است و این نقش آفرینی به معنای واقعی سیاست‌های غرب را برهم زده است.

و اکنون، نیرویی با این سابقه و پشتوانه، وظیفه اصلی امنیت پایتخت در روز برگزاری مراسم تحلیف ریاست جمهوری کشورمان را با حضور میهمانان خارجی برعهده دارد که کاملاً قابل اطمینان است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل