1346

تنبیه پرپنچی در پی تنفیذ حسن روحانی

5 سال قبل

هم رسانی

   صفحه اجتماعی مجری بی بی سی فارسی "مهدی پرپنچی"

بازتاب مراسم تنفیذ ریاست جمهوری حسن روحانی برای دور دوم در رسانه ها و شبکه های اجتماعی نظرات و نگرش های مختلفی در پی داشت ؛ مجری بی‌بی‌سی فارسی از جمله کسانی بود که خواسته یا ناخواسته با نظرات مخالف مردم در شبکه های اجتماعی مواجه شد و به نوعی قربانی توییتی شد که در قالب نظرخود اما با محتوای اهداف وزارت امور خارجه انگلیس در صفحه اجتماعی خود منتشر کرد.
مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری حسن روحانی، در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد و رهبر معظم انقلاب با تنفیذ رأی ملت، حجت الاسلام حسن روحانی را به ریاست جمهوری اسلامی ایران منصوب کردند .

طبق بند ۹ اصل ۱۱۰ قانون اساسی پیش از مراسم تحلیف حکم ریاست جمهوری و پس از انتخاب مردم از جمله وظایف و اختیارات رهبر ایران تنفیذ حکم ریاست جمهوری است. تنفیذ حکم رئیس جمهور ایران به وسیله ولایت فقیه، از اختیارات او در قانون اساسی است و هرگز جنبه تشریفاتی و صوری ندارد؛ یعنی، قانوناً"، تا زمانی که ولایت فقیه حکم رئیس‌جمهور منتخب را تنفیذ نکند، وی ریاستی بر قوه مجریه ندارد.

مراسم تنفیذ در شبکه های اجتماعی بازتاب های فراوانی داشت و کاربران برداشت ها، نظرات و عقاید خود را در این رابطه به شیوهای مختلف بیان کردند.بطور مثال مهدی پرپنچی از کارکنان شبکه بی‌بی‌سی فارسی نظر خود را اینگونه در صفحه شخصی خود مطرح کرد : " تنفیذ یعنی نافذ کردن .یعنی اگر به جای 24میلیون نفر،240میلیون نفر هم به یک نفر رای دهند،آن رای نافذ نیست و مشروعیت ندارد مگر با اراده یک نفر ."این توییت واکنشهای فراوانی در پی داشت بطوری که بسیاری از کاربران با نظر وی مخالف بودند از جمله :
" جناب پرپنچی!توی همین انگلیس شما ملکه نخست وزیر رو انتخاب میکنه تنفیذ که هیچ!تا کی باید کورکورانه خودمون هم بشیم سخنگوی غرب علیه خود؟ " یا "جرات داری درمورد اختیارت ملکه انگلیس هم اینجوری توییت کنی یا از نون خوردن میندازند!" یا اینکه " نخست وزیر کانادا و استرالیا هم بدون تنفیذ ملکه بریتانیا به قدرت نمیرسند ".

اکثر توییت های دیگر کاربران با این مضمون ها در واکنش به توییت پرپنچی مطرح شد وبه نوعی باعث تنبیه مجری بی‌بی‌سی شدند!!
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل