1355

چرا بی‌بی‌سی شهرداری قالیباف را زیر سئوال می برد؟

5 سال قبل

هم رسانی

   چرا بی‌بی‌سی شهرداری قالیباف را زیر سئوال می برد؟

احتمالا در چند روز آینده تکلیف معرفی شهردار جدید تهران مشخص خواهد شد و "محمد باقر قالیباف" شهردار موفق و فعلی تهران پس از 12 سال جای خود را به شخص دیگری خواهد داد که شورای شهر جدید تهران آن را انتخاب خواهد کرد.
با توجه به رای آوردن اصلاح طلبان به صورت یکدست در شورای شهر تهران قطعا باید منتظر شهرداری از جناح اصلاح طلب باشیم که تا کنون گزینه هایی همچون محمد علی نجفی، حسین مرعشی، الهه کولایی، محسن مهرعلیزاده و چهره هایی از این دست برای تصدی پست شهرداری تهران معرفی شده اند.

در همین زمینه و با توجه به اینکه از 25 مرداد ماه اعضای جدید شوراها مستقر خواهند شد شبکه بی‌بی‌سی فارسی به صورت گسترده ای در حال تدارک برای شهردار آینده تهران می باشد. بی‌بی‌سی اخیرا در برنامه های متنوعی به بررسی عملکرد قالیباف در این دوران 12 ساله بوده است. بی‌بی‌سی با پیش بینی اینکه که احتمالا کسی در جناح اصلاح طلب نیست که بتواند در حد و اندازه قالیباف برای تهران کار کند آن هم از جنس شبانه روزی و جهادی به همین جهت تمام همت خود را گذاشته تا با بافتن آسمان و ریسمان به هم مدیریت قالیباف را در شهرداری تهران زیر سئوال ببرد. البته بی‌بی‌سی پروژه قالیباف زدایی از تهران را از مدت ها پیش آغاز کرده بود و این سیاست این در حادثه ای مثل پلاسکو به اوج خود رسید.

بی‌بی‌سی با همین رویکرد در یادداشتی تحت عنوان "تهران و شهردارش؛ رام کردن شهر سرکش" اینگونه در خصوص مدیریت قالیباف بر شهر تهران می نویسد: "تهران در این سال‌ها رونق بزرگ، ناپایدار و توخالی را از سر گذراند. رونقی ویرانگیر که حیات طبیعی شهر را به خطر انداخته است. پشت اغلب ساخت‌وسازهای پرزرق برق این سال‌ها انبوهی از به هم‌ریختگی و بی‌نظمی و بحران‌های فزاینده نهفته است." همانطور که از متن پیداست بی‌بی‌سی نمی تواند رونق شهر را زیر سئوال ببرد به همین جهت جنس این رونق را سعی می کند بی نظم بخواند. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل