1356

نارضایتی بی‌بی‌سی از کابینه "روحانی"

5 سال قبل

هم رسانی

    نارضایتی بی‌بی‌سی از کابینه "روحانی"

رییس جمهور روحانی به طور رسمی بعد از مراسم تنفیذ و تحلیف کار خود را در دولت دوازدهم آغاز کرد. روز سه شنبه 17 مرداد ماه نیز رییس جمهور وزرای پیشنهادی خود برای دولت دوازدهم را به مجلس معرفی کرد.
اما معرفی کابینه دوازدهم از سوی رئیس جمهور منتخب با سر و صداهایی در برخی رسانه های داخلی و خارجی از جمله بی‌بی‌سی فارسی روبرو شد. این سر و صداها نه از سوی جریان سیاسی مخالف رئیس جمهور یعنی اصول گرایان بلکه بیش از آن از سوی کسانی بلند شد که در دوران انتخابات و پیش از آن از روحانی حمایت های گسترده ای به عمل آوردند. آن ها در یک جمله انتقاد خود را اینگونه مطرح می کنند که چرا حالا که هم اکثریت مجلس دست ما می باشد و هم دولت از وزیرانی استفاده نشده است که سابقه تقابلشان با نظام عیان بوده است. البته این جریانات رسانه ای و به ویژه بی‌بی‌سی فارسی این نقد خود را سعی می کنند پشت سر عدم معرفی وزیر زن و یا اهل سنت از سوی رئیس جمهور پنهان می کنند اما در ادامه به وضوح به این اشاره می کنند که چرا از تابلو دارها استفاده نشده است؟

این نقدها به روحانی در حالی مطرح می شود که گویی این جریان رسانه ای به ظاهر طرفدار رئیس جمهور فراموش کرده اند که وی با شعار اعتدال و کابینه فراجناحی از مردم رای گرفته است.

در بین این رسانه ها بی‌بی‌سی فارسی نقدهای تندی را علیه رئیس جمهور مطرح می کند و علنا او را به چرخش به سمت راست متهم می گرداند. بی‌بی‌سی در یادداشتی در این خصوص اینگونه می نویسد: "چرخش به راست شاید واضح‌ترین تعبیر برای مسیری باشد که حسن روحانی با انتخاب اعضای کابینه دوازدهم پی گرفته است. او امیدهای بخشی از حامیانش را به سرخوردگی و بهت تبدیل کرده و تمایلی برای برآورده کردن مطالباتی از جمله انتخاب وزیر زن یا اهل سنت در جمع هیات دولت نشان نداده است."
به نظر بی‌بی‌سی باید کمی صبورتر باشد و اجازه دهد رئیس جمهور منتخب در چیدمان کابینه از حق قانونی خود استفاده کند. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل