1359

بی‌بی‌سی و نگاهش به شهادت "محسن حججی"

5 سال قبل

هم رسانی

   بی‌بی‌سی و نگاهش به شهادت "محسن حججی"

شهید "محسن حججی" قهرمانی که این روزها دل مردم را برده است. شهیدی که در قالب ماموريت‌هاي پاكسازي تروريست‌هاي داعشي در منطقه الجمونه نزدیک مرز تنف (مرز عراق،اردن و سوریه) به اسارت رسيد و بعد از چند روز سربريده شد.
لحظه اسارت او توسط داعش ثبت شده است. ابتدا عکس‌هایی از اسارت حججی مخابره شده و بعد فیلم لحظه اسارت او دست به دست پخش شد.

دلبری او از همین عکس شروع شد. قاعدتا هر فردی که به دست گروهی مانند داعش اسیر می‌شود، می‌داند که در بهترین حالت به گلوله کشته خواهد شد. همین باعث ایجاد ترس و وحشت در فرد می‌شود. عکس منتشر شده از محسن حججی اما حکایت دیگری داشت.

در چشم‌های او ترس به چشم نمی‌خورد. تمام قد ایستاده بود. انگار نه انگار توسط وحشی‌ترین آدم‌های روی زمین اسیر شده است. چنان با صلابت ایستاده بود که گویی او فاتح و داعشی اسیر بود. شجاع و مقتدر به جلو می‌رفت یا بهتر بگوییم توسط داعشی به جلو رانده می‌شد.

چشم‌هایش که در آن اقتدار موج می‌زد باعث شد، نام محسن حججی در کنار دیگر قهرمان‌های ایران در دل تاریخ ثبت شود. این روزها در شبکه‌های اجتماعی پر باشد از عکس او و نگاهش.

آنگونه که تصاویر می‌گوید او چند روز بعد از اسارت سربریده شده است. سری که شجاعت، اقتدار و مظلومیت را با خود همراه داشت.

در این بین اما رسانه هایی همچون بی‌بی‌سی فارسی شهادت این بزرک مرد را به گونه ای دیگر به تصویر کشیدند. بی‌بی‌سی هر چند نتوانست از کنار شهادت این جوان ایرانی که تحسین همگان را در داخل کشور برانگیخته بود بگذرد اما مطابق سیاست همشگی اش از به کار بردن واژه شهید برای او خودداری کرد. سیاست دیگری که این شبکه در گزارش خود در پیش گرفت این بود که سعی کرد جمهوری اسلامی را به جهت حضور مستشاری اش در سوریه و عراق عامل شهادت شهید حججی معرفی کند.حال آنکه امثال حججی ها به دنبال فدا شدن در راه آرمان های این نظام بوده اند و از طرف دیگر گویا بی‌بی‌سی حمله اخیر تروریست های داعش به مجلس را فراموش کرده است.

دیگر سیاست بی‌بی‌سی انحراف اصل حضور ایشان در جبهه سوریه بوده است. بی‌بی‌سی ذر یک یادداشت به دروغ به نقل از همسر این شهید می نویسد که هدف شهیدحججی از سفر به سوریه دیدار با سردار قاسم سلیمانی بوده است حال آنکه همسر وی از علاقه شهید حججی گفته است نه اینکه از هدف ایشان.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل