1365

بایکوت رسانه ای حوادث مسجد الاقصی از سوی بی‌بی‌سی

5 سال قبل

هم رسانی

   بایکوت رسانه ای حوادث مسجد الاقصی از سوی بی‌بی‌سی

بیست و سوم تیر ماه بود که سه جوان فلسطینی در صحن مسجدالاقصی دست به عملیاتی استشهادی زدند؛ عملیاتی که هرچند تنها در حد خبر در کشورهای اسلامی منتشر شد، اما تلاویو را به واکنشی شدید و سخت واداشت.
رژیم صهیونیستی در پاسخ به این عمل برای نخستین بار از زمان جنگ شش روزه (که قدس را به مناطق اشغالی خود افزود) درب‌های مسجدالاقصی را به روی مسلمانان بست؛ امری که علی‌رغم انتفاضه‌ها و تنش‌های پیشین هرگز به مدت چند روز رخ نداده بود. اسرائیل حتی اقامه و برپایی نماز در داخل مسجدالاقصی را ممنوع و عنوان کرد این اقدام واکنشی به عملیات شهادت‌طلبانه اخیر فلسطینیان است. این تصمیم به گونه‌ای موجب برانگیخته شدن واکنش‌های خشمگینانه فلسطینیان شد که وزارت اوقاف و امور دینی تجمع اعتراض‌آمیزی را به منظور اعلام همبستگی وحمایت از مسجد الاقصی برپا کرد و تجمع‌کنندگان اعتراض خود را نسبت به بسته شدن درب‌های مسجدالاقصی نشان دادند.

از زمان انجام عملیات استشهادی اخیر در مسجدالاقصی، رژیم صهیونیستی تدابیر امنیتی شدیدی اتخاذ کرد و با نصب گیت‌های الکترونیکی مانع از ورود شهروندان فلسطینی شد.

فلسطینیان در روز جمعه گذشته هم به مناسبت تظاهرات "روز خشم"اعتراض خود را به اسرائیل نشان دادند. در درگیری های معترضان در جمعه خشم، سه نفر به شهادت رسیدند و نظامیان اسرائیلی با تیراندازی به سوی فلسطینیان معترض به بستن مسجد الاقصی و نصب گیت‌های امنیتی در ورودی‌های آن، صدها نفر دیگر را نیز زخمی کردند. 

اما بالاخره پس از دو هفته اعتراض فلسطینیان، نظامیان رژیم صهیونیستی بامداد پنج شنبه پل ها و موانع آهنی در مقابل باب الاسباط در اطراف مسجد الاقصی را برداشتند و به دنبال آن علما و روحانیون قدس اشغالی از مردم خواستند که برای ادای نماز وارد مسجدالاقصی شوند.

در این بین اما از ابتدای رخ داد این درگیری ها رسانه هایی همچون بی‌بی‌سی به مانند همیشه سعی کردن جنایت ها و خباثت های رژیم صهیونیستی را سانسور کرده تا جلوی اعتراض افکار عمومی جهان گرفته شود. این سیاست از سوی بنگاه رسانه بی‌بی‌سی تقریبا یک سیاست ثابت بوده و به هیچ عنوان تازگی ندارد اما به نظر باید این شبکه این مهم را در نظر داشته باشد که دیگر در عصر رسانه سانسور پاسخ گو نخواهد بود.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل