1366

چرا بی‌بی‌سی از نقش آمریکایی ها در به شهادت رساندن شهید حججی سخن به میان نمی آورد؟

5 سال قبل

هم رسانی

   چرا بی‌بی‌سی از نقش آمریکایی ها در به شهادت رساندن شهید حججی سخن به میان نمی آورد؟

بیش از یک هفته از شهادت جان سوز شهید محسن حججی به دست داعشیان سیاه دل می گذرد. شهادت محسن واکنش های بسیاری را برانگیخت و رسانه های مختلف بدان واکنش نشان داده اند.
شهادت محسن واکنش های بسیاری را برانگیخت تا جایی که شبکه ای همچون بی‌بی‌سی فارسی هم که در این سال های اخیر به واسطه تقابل داعش با جریان مقاومت در منطقه سعی کرده است از این گروه حمایت های رسانه ای به میان بیاورد نتوانست این اقدام وحشیانه داعش را محکوم نکند اما با سیاست های خاص خود تمام تلاشش را کرد تا عامل اصلی این حوادث را سانسور کند.

اخیرا فرمانده لشگر 8 نجف اشرف اصفهان در مصاحبه ای در خصوص چگونگی اسارت شهید حججی و نقش آمریکایی در عملیات داعش را بیان کرده است. سیف الله رشید زاده فرمانده لشگر 8 نجف اشرف در مصاحبه خود در این خصوص اینگونه می گوید: " بعد از مذاکرات آستانه (بین ایران، ترکیه، روسیه و سوریه) که هدف آن ایجاد 4 منطقه امن در جبهه سوریه بود، آمریکایی‌ها سعی کردند دست ایران را از این منطقه کوتاه و به این واسطه ارتباط ایران با جنوب لبنان از سمت عراق را حذف کنند که نقش آمریکایی‌ها در پشت صحنه مذاکرات بسیار برجسته بود. نهایتاً سیاست این شد که در این منطقه جبهه‌ای ایجاد و ارتباط ایران همچون قبل حفظ شود و تلاش‌های بسیار خوبی هم در این راستا صورت گرفت. ایتاً روز یکشنبه هفته گذشته هواپیماهای آمریکایی یکی از مقرهای همین منطقه که گردان حشدالشعبی حضور داشت را بمباران می‌کند و 30 نفر در این حمله از گردان سیدالشهدای حشدالشعبی شهید شدند. بلافاصله بعد از این حمله در سحر روز دوشنبه هفته قبل نیروهای داعشی به مقری که شهید حججی هم حضور داشت حمله کرده و درگیری صورت می‌گیرد و حدود 2 ساعتی هم بچه‌ها مقاومت می‌کنند اما آخر کار یک عامل انتحاری ورود پیدا کرده و شهدای زیادی می‌گیرد؛ شهید حججی هم در این عملیات انتحاری مجروح و پهلو و دست راست ایشان ترکش می‌خورد و نهایتا از سه طرف محاصره صورت گرفته و شهید حججی اسیر می‌شود."

حال با توجه به این سخنان و نقش اساسی آمریکایی ها در شکل گیری گروه داعش و هدایت این گروه که تقریبا بر هیچ فعال رسانه ای و سیاسی پوشیده نیست سئوال اساسی این است که چرا بی‌بی‌سی فارسی همیشه تلاش کرده است که نقش آمریکایی و حمایت آن ها از داعش را پنهان کند؟ آیا این شبکه می تواند پاسخ گوی افکار عمومی باشد؟
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل