1370

واکنش به شهادت مدافعان حرم با سبک بی‌بی‌سی!

5 سال قبل

هم رسانی

   شهید محسن حججی

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی به شهادت چند تن از مدافعین حرم در جنگ با تروریست‌ها، از جمله شهید محسن حججی، به سبک خود واکنش نشان داده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در پی شهادت چند تن از مدافعین حرم در دفاع از اهل بیت و مردم مظلوم در برابر تروریست‌های تکفیری – غربی، با انتشار گزارشی به روش خود به این موضوع از جمله شهادت شهید محسن حججی، واکنش نشان داده است.

بی‌بی‌سی فارسی در گزارشی که با تیتر «داعش اسیر ایرانی را در سوریه کشت»، بر روی وب سایت خود منتشر کرده است، می‌نویسد: «وابستگان گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) تصاویری از کشتن یک اسیر ایرانی در سوریه را منتشر کرده است.

رسانه‌های ایرانی این نظامی را محسن حججی و از اعضای لشکر زرهی ۸ نجف اشرف، از واحدهای سپاه پاسداران، معرفی کرده‌اند.

آقای حججی در منطقه تنف، در منطقه مرزی سوریه، عراق و اردن اسیر شد.

روز دوشنبه در این منطقه درگیری‌های رخ داد که در آن حداقل ۳۶ نفر از نیروهای شبه‌نظامی شیعه حامی بشار اسد کشته شدند.»

بی‌بی‌سی با تلاش برای توجیه چهره آمریکا و متحدانش در سوریه و کتمان نقش آن‌ها در جنایات تروریست‌ها، می‌آورد: «گردان‌های سیدالشهدا، بخشی از حشد شعبی (بسیج مردمی) عراق، آمریکا و متحدانش را عامل کشتن این افراد معرفی کردند، اما آمریکا این ادعا را رد کرد.

منطقه تنف پیش از این صحنه رویارویی نیروهای حامی بشار اسد و نیروهای ائتلاف آمریکا علیه داعش بوده است.

حیدر عبادی، نخست وزیر عراق هم روز سه‌شنبه گفت که بررسی‌های اولیه حاکی از آن است که داعش عامل حمله به نیروهای حشد شعبی بوده است.»

این شبکه سلطنتی انگلیسی با افتخار از جنایات داعش یاد کرده و با غرور در خصوص این جنایات که به عنوان یک موفقیت، ادامه می‌دهد: «داعش مدعی است که در حمله‌اش به پایگاه جومنه ۶۸ نیروی حشد شعبی را کشته و ۶ خودروی زرهی را نابود کرده است.

گزارش شده که محسن حججی نیز در همین حمله اسیر شد.

دست کم دو ایرانی دیگر نیز در روزهای اخیر در سوریه کشته شده‌اند.

سرهنگ مرتضی حسین پور، از نیروهای قدس سپاه هم روز دوشنبه کشته شده است. چند نفر از هواداران داعش تصاویری از آقای حسین پور را با نامی دیگر منتشر کرده و مدعی هستند که او نیز در حمله به پایگاه جمونه کشته شده است.

محمد تاجبخش، بسیجی خوزستانی، نظامی دیگری است که در روزهای اخیر در سوریه کشته شده است.»

اما آیا در بین این تیزر تبلیغاتی برای داعش، نباید اندکی هم به واقعیت‌ها اشاره کرد؟!

بررسی نحوه اسارت و شهادت شهید حججی به خوبی پرده از این واقعیت‌ها بر می‌دارد؛ واقعیت‌هایی که نشان می‌دهد داعش بدون همکاری و حمایت دست‌های پشت پرده قدرت هیچ کاری را ندارد.

شاهدان عینی، اسناد و اطلاعات به دست آمده نشان دهنده دست‌های شوم آمریکا و ائتلاف غربی در این جنایت است.

جنگنده‌های غربی به رهبری آمریکا با بمباران مناطقی که به تازگی توسط رزمندگان اسلام از چنگال داعش و تروریست‌ها آزاد شده بود، فضای لازم برای پاتک داعش به این منطقه را فراهم کردند و این جنایت کاران نیز با بهره گیری از این حمایت هوایی، به مواضع آزاد شده یورش برده و با اشغال آن عده ای را به شهادت رسانده و اسیر کردند که شهید محسن حججی یکی از این رزمندگان بوده است.

بی‌بی‌سی به گونه ای از جنایات داعش به عنوان افتخارات آن‌ها لیست وار خبر می‌دهد که گویی یادش رفته است این گروه تروریستی است و طرف مقابل جوانان و رزمندگانی هستند که شجاعانه برای امنیت منطقه و البته جهان، با آن‌ها مقتدرانه و شجاعانه می‌جنگند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل