1377

تحلیل کاشناس بی‌بی‌سی از نگاه دولت روحانی نسبت به اعتصاب غذای کروبی

5 سال قبل

هم رسانی

   تحلیل کاشناس بی‌بی‌سی از نگاه دولت روحانی نسبت به اعتصاب غذای کروبی

اخیرا مهدی کروبی، از سران اصلی اغتشاشات سال 88 در اعتراض به حبس خانگی خود دست به اعتصاب غذا زده، شبانه به بیمارستان منتقل شده است.
خانواده کروبی چهارشنبه ۲۵ مرداد اعلام کرد که او در اعتراض به وضعیت خود اعتصاب غذای خشک کرده و جز داروی قلبش، چیز دیگری از جمله آب و غذا نخورده است. اما آقای کروبی چند ساعتی را بیشتر در اعتصاب غذا دوام نیاورد و پس از چند ساعت اعتصاب غذای خود را شکست. 

دکتر هاشمی بر اساس خواسته رئیس جمهوری به اتفاق همکاران خود به عیادت مهدی کروبی رفت و وضعیت فشارخون، ضربان قلب و تغذیه وی را بررسی کرد. 

در این بین اما برخی رسانه همچون بی‌بی‌سی فارسی با فشار بر دولت به خصوص شخص رئیس جمهور به دنبال شکستن حصر فتنه گران سال 88 می باشد. در همین زمینه رضا حقیقت نژاد از کارشناسان برجسته بی‌بی‌سی فارسی در توئیتی اینگونه نوشته که "کروبی قبلا از طریق وزیر بهداشت پیام داده که در صورت بازگشت به حصر، اعتصاب عذا می کند ولی باورشان نشده یا اهمیت نداشته یا اصلا همین را می خواهند" 

نکته قابل توجه در تحلیل، کارشناس بی‌بی‌سی این است که وی می خواهد از دولتی ها به ویژه شخص رئیس جمهور به عنوان کاسبان حصر یاد کند و آن ها را به این مساله متهم می کند که با استفاده از ابزار حصر صرفا به دنبال رای آوری در انتخابات بوده اند. 

اما آنگونه که در رفتار و سیاست های بی‌بی‌سی فارسی مشخص است این شبکه خود به دنبال استفاده ابزاری از حصر می باشد. بی‌بی‌سی با بلند کردن چماغ حصر و زیر سئوال بردن چهره حقوق بشری و شعارهای انتخاباتی دولت سعی می کند امتیازات مورد نظر خود را دریافت کند.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل