1378

ناراحتی بی‌بی‌سی از وزرای پیشنهادی که مخالف نداشتند

5 سال قبل

هم رسانی

   ناراحتی بی‌بی‌سی از وزرای پیشنهادی که مخالف نداشتند

سومین روز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم در مجلس شورای اسلامی در حالی کار خود را به پایان برد که صلاحیت وزرای پیشنهادی جهاد کشاورزی، دادگستری و دفاع به پایان رسید و بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی نیمه تمام ماند.
در بین وزرایی که مورد بررسی قرار گرفتند دو وزیر دادگستری و دفاع مخالف نداشته و صرفا موافقان این وزرا به ایراد سخنرانی پرداختند. 

همین مساله خشم برخی از رسانه های معاند از جمله بی‌بی‌سی فارسی را برانگیخت. بی‌بی‌سی فارسی در گزارشی به این مساله پرداخت و سعی کرد دلیل این امر را در معرفی وزیر دادگستری از سوی رئیس قوه قضاییه و مهر تائید رهبری بر وزیر پیشنهادی دفاع بداند.

حال آنکه بر اساس قانون وزیر دادگستری هر چند توسط رئیس جمهور انتخاب می شود اما باید از سوی رئیس قوه قضاییه به رئیس جمهور معرفی شده باشد. و در خصوص وزیر دفاع هم بر اساس بیانیه دفتر رهبری وزیر مورد نظر رئیس جمهور به تائید مقام رهبری میرسد. 

جالبی ماجرا اینجا است که بی‌بی‌سی فارسی پیش از این در خصوص معرفی امیر سرلشگر حاتمی از سوی رئیس دولت دوازدهم به عنوان وزیر پیشنهادی دفاع سناریوی دیگری را در شبکه خود اجرایی کرده بود. بی‌بی‌سی پیش از این در راستای سیاست اختلاف اندازی خود رهبری را مخالف انتخاب آقای حاتمی به دلیل ارتشی بودن وی معرفی می کرد. حال آنکه رهبری بارها در انتخاب های خود برای مناصب مختلف نظامی در کشور از ارتشیان استفاده کرده اند کما مسئول نظامی دفتر ایشان یک ارتشی بوده.
به نظر بی‌بی‌سی با اتخاذ سیاست های متفاوت و دوگانه در برهه های زمانی مختلف به دنبال نیل به خواسته ها و پیاده سازی سیاست های خود در راستای اهدافی که دولت انگلیس برای این شبکه تعریف کرده است می باشد.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل