1379

سکوت رسانه ای بی‌بی‌سی در خصوص سفر استراتژیک سرلشکر باقری به ترکیه

5 سال قبل

هم رسانی

   سکوت رسانه ای بی‌بی‌سی در خصوص سفر استراتژیک سرلشکر باقری به ترکیه

اخیرا سردار سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح دیدارهای مهم و استراتژیکی را با مقامات عالی رتبه نظامی و سیاسی ترکیه انجام داد. وی پس از این دیدارها در مصاحبه ای گفت: دو کشور ایران و ترکیه مصمم به افزایش روابط در همه زمینه‌ها به ویژه همکاری‌های نظامی و دفاعی هستند.
او با اشاره به توافقات طرفین در این سفر مهم اظهار داشت: در گفت‌وگو با مقامات نظامی امنیتی ترکیه درخصوص افزایش همکاری‌های نظامی و امنیتی، همکاری‌های مشترک مرزی و مسایل نظامی موافقت شد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه درباره مسائل منطقه‌ای با طرف مقابل گفت‌وگوهای خوبی شد، خاطرنشان کرد: مهمترین مسئله از نظر مقامات دو کشور موضوع اعلام تصمیم همه‌پرسی کردستان عراق در اوایل مهر ماه بود که دو کشور نظر مشترک دارند بر اینکه این موضوع در صورت تحقق مبنایی برای آغاز تنش و درگیری در داخل کشور عراق خواهد شد که تبعات آن دامن کشورهای همجوار را می‌گیرد.

باقری اضافه کرد: این موضوع سه کشور عراق، ترکیه و ایران را درگیر خواهد کرد و به همین دلیل مقامات دو کشور تاکید دارند چنین کاری امکان‌پذیر نیست و نباید صورت بگیرد.

در این بین اما شبکه بی‌بی‌سی فارسی با سانسور این سفر مهم سعی کرد که از بعد استراتژیک بودن آن بکاهد. شبکه بی‌بی‌سی فارسی از آنجایی که در راستای اهداف کشورهای غربی و به ویژه اسرادیلی ها در منطقه سال ها به دنبال تجزیه کردستان عراق از این کشور بوده است. و این مساله را فرصتی برای تحریک قومیتی در مناطق کرد نشین ایران و ترکیه می داند و از آن می تواند به عنوان ابزار فشاری بر سر حکومت های این دو کشور استفاده کند. به همین جهت دیدار مهم سرلشگر باقری از ترکیه و توافقات مهم تری را که در این دیدارها صورت گرفته را بی‌بی‌سی بر اساس سیاستی که دنبال می کند یا باید سانسور کند و یا باید علنا در مقابل آن حرکت کند.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل