1380

چرا بی‌بی‌سی همچنان روی حمله بر قالیباف متمرکز است؟

5 سال قبل

هم رسانی

   چرا بی‌بی‌سی همچنان روی حمله بر قالیباف متمرکز است؟

این روزها محمد باقر قالیباف شهردار موفق تهران پس از 12 سال کرسی ریاست خود را تحویل جایگزین خود داده است. دوران ریاست قالیباف بر شهرداری تهران با فراز و فرودهای خود همراه بود اما بر گفته اکثر کارشناسان منصف و به دور از فضاهای سیاسی احتمالا می شود وی را موفق ترین شهردار تهران پس از پیروزی انقلاب اسلامی نامید.
همین مساله هم به مذاق مخالفان سیاسی او چندان خوش نیامده تا جایی که گاها با بی اخلاقی های متعدد منکر اتفاقات خوب شهر تهران می شدند.

بی‌بی‌سی فارسی از آن جنس مخالفان برای قالیباف بوده است که حتی اتفاقات مثبت شهرداری وی را هم منکر شده است. تا جایی که حتی اکنون که دیگر وی عملا بر سر کار هم نیست علیه وی مطلب تولید کرده و بر روی آنتن و سایت خود بال می برند.

بی‌بی‌سی اخیرا در مطلبی سعی می کند به بررسی 12 ساله مدیریت شهری قالیباف در مسند شهردار بپردازد. بی‌بی‌سی از آنجایی که به مانند بسیاری از منتقدان نمی تواند منکر موفقیت های مدیریتی قالیباف شود سعی می کند با شیوه های دیگری حتی عملکرد مثبت او را زیر سئوال ببرد. به عنوان مثال بی‌بی‌سی در بخشی از این یادداشت اینگون می نویسد: "شاید منتقدان متخصص با دیده تردید به همه این دستاوردها نگاه کنند و بپرسند آیا همه اینها به تحمیل هزینه جبران‌ناپذیر به منابع پایدار اقتصادی، زیست‌محیطی و حتی اجتماعی پایتخت نیارزد. چنانکه امروز اگرچه شمال و جنوب تهران به هم متصل شده‌اند، اما فاصله طبقاتی بیش از ۱۲ سال پیش شده، سرانه فضای سبز عمومی اگرچه بیشتر شده، اما مشکلات زیست‌محیطی نیز فزونی گرفته است. و به همان نسبت که کار ساخت بزرگراه و مترو در پایتخت به پایان رسیده، پیمانه تهران هم به سر آمده و شهر از بس که کوفته و ساخته شده، توان بازتولید خود را از دست داده است." همانطور که از این مطلب بر می آید بی‌بی‌سی با بیان یکسری کلیات شعارگونه و با گرفتن ژست استاد دانشگاه عملکرد مثبت شهردار سابق تهران را زیر سئوال می برد. 

حال احتمالا این سئوال پیش می آید که دلیل این همه دشمنی بی‌بی‌سی فارسی با شخص قالیباف بر سر چیست؟ پاسخ چندان سخت نیست بی‌بی‌سی از آنجایی که می داند قالیباف نمونه یک مدیر توانمند در جمهوری اسلامی ایران است نمی خواهد امثال آن تکثیر شوند.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل