1382

پروتکل هایی که درایران از منظر بی‌بی‌سی بد اما در سایر کشور ها خوب است!

5 سال قبل

هم رسانی

   پروتکل هایی که درایران از منظر بی‌بی‌سی بد اما در سایر کشور ها خوب است!

پروتکل یعنی عقد یک قرارداد رسمی یعنی یک نوع از توافق و این مساله در تمام کشورهای دنیا به ویژه در سیستم های دولتی متداول می باشد.
به عنوان مثال در کاخ سفید یک سری پروتکل ها برای پوشش آقایان و خانم ها وجود دارد و کارمندان این مجموعه به هر شکلی که بخواهند نمی توانند در محل کار خود حاضر شوند. و یا در نمونه ای که همین اخیرا هم اتفاق افتاد در دیدار ترامپ رئیس جمهور آمریکا به اتفاق خانواده خود با پاپ باید زن و همسر ترامپ از نوع خاصی از حجاب برخوردار می بودند.

اما اخیرا شبکه بی‌بی‌سی فارسی به واسطه پروتکل استفاده زنان کابینه دولت جمهوری اسلامی از حجاب چادر رو به هوچی گری آورده و به مخاطب خود به گونه ای القا می کند که گویی این مساله صرفا در ایران رایج است. حال آنکه همانطور که در بالا به آن اشاره شد اکثر دولت ها و کشورها از پروتکل های خاص خود بر اساس فرهنگ خاص آن کشور برخوردارند.

بی‌بی‌سی در همین زمینه در یادداشتی اینگونه می نویسد: "از نگاه منتقدان، وقتی نام مدیر زن به میان می‌آید، به جای تاکید بر توانایی، بر پوشش او بیشتر سختگیری می‌شود در حالی که مردان هرچند محدود به کت و شلوار، اما گزینه‌های گسترده‌تری برای انتخاب دارند. در مقابل، شماری دیگر از حامیان حسن روحانی پرداختن به پوشش و چادر معاون او را حاشیه‌ای بی‌اهمیت می‌دانند. حاشیه‌ای که بر سرنوشت زنان زیادی در جمهوری اسلامی تاثیر گذاشته و آنان را از گردونه مدیریت حذف کرده است."

همانطور که مشخص است بی‌بی‌سی می خواهد این مساله را تبدیل به چماقی برای حمله به دولت حسن روحانی قرار دهد. و باز هم مثل پیش از این بی‌بی‌سی رویکرد دوگانه خود را در مقابل مسائل مشترک نشان داد.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل