1386

تهدید به اخراج و قطع حقوق دانشمندان هسته ای اعتصاب کننده در اسرائیل

5 سال قبل

هم رسانی

   تهدید به اخراج و قطع حقوق دانشمندان هسته ای اعتصاب کننده در اسرائیل

به گزارش بی‌بی‌سی فارسی دولت غصبی اسرائیل برای پایان دادن به اعتصاب دانشمندان یک مرکز فوق سری هسته‌ای مقرراتی اضطراری تصویب کرده است.
دانشمندان مرکز هسته‌ای دیمونا پس از آن که درخواست‌هایشان برای افزایش دستمزد رد شد، از حدود پنج ماه پیش فعالیت خود را کاهش دادند و از صدور گواهی ایمنی برای رآکتورهای اتمی خودداری کردند.

اکنون دولت اسرائیل با ادعای به در خطر بودن منافع این رژیم، برای این که این دانشمندان را مجبور کند تا به سرکار برگرداند، مقررات جدیدی را تصویب کرده است. براساس این قوانین و مقررات، رئیس کمیسیون انرژی اتمی و مدیران رآکتو‌رها در اسرائیل اجازه دارند تا دانشمندان اعتصاب‌کننده را موظف کنند بار دیگر فعالیت های ضروری خود را از سر بگیرند. گفته شده براساس مقررات تحمیلی جدید چنانچه دانشمندان از بازگشت به کار خودداری کنند، می توان آن‌ها را از کار برکنار کرد و یا حقوق آنها را قطع کرد.

به گزارش بی‌بی‌سی فارسی اسرائیل تا کنون داشتن تسلیحات هسته‌ای را تایید یا رد نکرده است. اما موسسه علوم و امنیت بین‌المللی مستقر در آمریکا برآورد می‌کند که اسرائیل در سال ۲۰۱۵ میلادی ۱۱۵ کلاهک هسته‌ای داشته است.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل