1389

حمایت بی‌بی‌سی فارسی از ادعاهای کویت علیه ایران

5 سال قبل

هم رسانی

   حمایت بی‌بی‌سی فارسی از ادعاهای کویت علیه ایران

بی‌بی‌سی فارسی به عنوان یکی از رسانه های فارسی زبان وابسته به انگلیس در ماه های اخیر با تشدید اتهام های کویت نسبت به ایران در خصوص آنچه که حمایت این کشور از گروه های ترورستی در کویت معرفی می¬کنند، شاهد تبلیغات گسترده ی رسانه ای بی‌بی‌سی فارسی در جهت حمایت از این ادعاهای اثبات نشده هستیم.
در همین راستا و پس از ادعاهای اخیر دولت کویت در خصوص دستگیری آنچه که جاسوسان وابسته به ایران خوانده شده است، بی‌بی‌سی فارسی در وب سایت، تلویزیون ماهواره ای و کانال تگرامی خود حملات گسترده ای را علیه تهران به منظور متهم سازی ایران و حمایت از ادعاهای کویت با کمک تاکتیک های عملیات رسانه ای در دستور کار خود قرار داد.

خاطرنشان می شود که چندی قبل ماموران امنیتی در کویت مدعی شده اند که پس از چند هفته جستجو ۱۲ نفر را که پیش از این به طور غیابی به جاسوسی برای ایران و حزب‌الله لبنان محکوم شده بودند، دستگیر کردند.

وزارت کشور کویت اعلام کرده است که اعضای "هسته عبدلی" در مناطق مختلفی از این کشور دستگیر شده‌اند. هنوز دو نفر دیگر از محکومان این پرونده فراری هستند. دستگاه‌های قضایی و امنیتی کویت می‌گویند این افراد، که از آنها اسلحه و مهمات کشف شده، از ایران آموزش نظامی گرفته بودند و به ایران و حزب الله لبنان اطلاعات می‌دادند و قصد انجام حملاتی را در کشورهای حاشیه خلیج فارس داشتند. ایران ارتباط با اعضای این هسته را رد کرده است.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل