1392

گل به خودی از نوع بی‌بی‌سی!

5 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از محل وقوع حادثه تروریستی در فرانسه

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی با انتشار گزارشی از برخورد یک ون با ایستگاه اتوبوسی در فرانسه، از عمق ناامنی ها در کشورهای غربی خبر داده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در پی وقوع چند حمله تروریستی در کشورهای غربی، با انتشار گزارشی از برخورد یک دستگاه ون با ایستگاه اتوبوس در فرانسه، به نوعی در یک گل به خودی، از عمق ناامنی و هراس در کشورهای غربی خبر داده است.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با اعلام این که «در برخورد یک ون به ایستگاه اتوبوس در فرانسه یک زن کشته شد»، این گونه می نویسد: «پس از برخورد یک ون به ایستگاه اتوبوس در شهر مارسی در جنوب فرانسه یک زن کشته شد.

راننده این ون دستگیر شده است. صبح امروز ۲۱ اوت این خودرو در منطقه‌ای دیگر در همین شهر، به ایستگاه اتوبوس دیگری برخورد کرد و یک نفر دیگر را زخمی کرد.

دادستانی فرانسه می‌گوید این مورد جزو حوادث تروریستی نیست.

رسانه‌های فرانسوی می‌گویند راننده بقبلا هم سابقه داشته و احتمالا دچار مشکل روانی است.

گزارش‌های تایید نشده می‌گوید این مرد سابقه یک فقره جرم دارد اما سرویس‌های اطلاعاتی از آن خبر نداشتند.

حادثه اول در ساعت نه و پانزده دقیقه بامداد به‌وقت محلی در "کواروژ" ناحیه ۱۳ مارسی رخ داد. حادثه دوم در ساعت۱۰ بامداد در والنتین در ناحیه ۱۱ این شهر اتفاق افتاد.

رسانه‌های فرانسوی می‌گویند زنی که در این حادثه جان باخت ۴۰ ساله بود.

حملات با خودرو در اروپا از جمله حمله مرگبار اخیر در بارسلون اسپاینا باعث شده اخبار مربوط به حوادث عمدی خودرو بازتاب زیادی داشته باشد.»

این چندمین حادثه تروریستی در چند ماه اخیر است که کشورهای مختلف غربی را تحت تأثیر قرار داده است.

از اسپانیا گرفته تا آلمان، فرانسه و بسیاری دیگر از کشورهای مطرح اروپایی تجربه عملیات تروریستی را تجربه کرده و به نوعی مردمان این کشورها قربانی خشونت بیش از حد افرادی شده اند که دست پرورده دولت ها خود این کشورها هستند.

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌‎سی بارها و بارها تلاش کرده است تا با بازتاب همراه با بزرگنمایی اتفاقات تلخی که در ایران رخ می دهد، نا امنی را در کشورمان در حد بالایی نشان دهد. از عملیات تروریستی ناکام و کور در تهران گرفته تا حملات تروریستی به مرزبانان کشورمان در شرق ایران، همواره مورد توجه و بازتاب شدید این گونه رسانه ها قرار گرفته است.

اما این بار، با توجه به شدت و کثرت عملیات های تروریستی در کشورهای غربی، بی‌بی‌سی چاره ای جز پرداختن به این موضوع و به عبارتی زدن گل به خودی نداشته است هرچند باز هم به همه چیز نپرداخته و تلاش کرده تا از کنار آن خیلی سریع عبور کند.

در این خبر هیچ اشاره ای به حادثه تروریستی شهر بارسلون اسپانیا نشده است که طی آن عامل این حادثه با خودرو وَن به میان گردشگران هجوم آورده و بیش از 13 کشته و صد زخمی را رقم زده است.

پیشتر انفجار انتحاری در یک بار در شهر آنسباخ آلمان نیز بیش از 14 کشته و زخمی به دنبال داشت و این ها در حالیست که ماه های قبل نیز ما بارها شاهد چنین اقدامات تروریستی در اروپا بوده ایم.

روزنامه ساندی تایمز انگلیس در همین رابطه از فعالیت یک گروه مخفی وابسته به داعش در جهت آموزش تروریست های وابسته به این گروه در انگلیس جهت انجام حملات تروریستی آینده در این کشور خبر داده است.

اعترافات یکی از اعضای داعش که دستگیر شده است نشان می دهد این گروه در 50 کشور غربی نیروی تروریست اهل خود این کشورها را آموزش می دهد تا در عملیات هایی از آن ها استفاده کند.

و این یعنی ماری که غرب به جان خاورمیانه و بخصوص عراق و سوریه انداخته است، اکنون در حال نیش زدن صاحب خود است و سکوت بی‌بی‎سی هم نمی تواند آن را انکار کند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل