1393

بی‌بی‌سی و پایان حصر (این قسمت: مطهری)!

5 سال قبل

هم رسانی

   اژه ای، سخنگوی قوه قضائیه و مطهری، نماینده مجلس شورای اسلامی

بار دیگر شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی با بهره برداری از اظهارات حاشیه ساز علی مطهری، به دفاع از سران فتنه و لزوم پایان یافتن حصر آن ها در کشورمان پرداخته است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در یکی دیگر از گزارش هایی که موضوع حصر سران فتنه در ایران اختصاص داده است، اینبار سخنان علی مطهری، نماینده مجلس شورای اسلامی که طبق معمول حاشیه ساز شده است را بهانه قرار داده و با بازتاب جهت دار آن ها تلاش کرده است تا بر لزوم پایان یافتن حصر این مجرمین تأکید کند.

بی‌بی‌سی فارسی در گزارش خود با طرح این تیتر که «مطهری: چرا با درخواست کروبی برای محاکمه مخالفت می‌کنید»، نوشته است: «علی مطهری نایب رئیس مجلس ایران در نامه‌ای به غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول و سخنگوی قوه قضائیه از گفته‌های دیروز او انتقاد کرده و از او پرسیده چرا با درخواست مهدی کروبی برای برگزاری دادگاه علنی مخالفت می‌شود.

آقای مطهری در نامه‌ای که امروز دوشنبه ۳۰ مرداد منتشر کرده، خواستار "تمکین به قانون" شده و گفته "باید سنت غلط حصر خانگی در جمهوری اسلامی برچیده شود".

آقای کروبی که مانند میرحسین موسوی و زهرا رهنورد بیش از ۶ سال است که در حصر خانگی قرار گرفته، هفته گذشته خواستار خروج ماموران امنیتی از خانه‌اش و برگزاری محاکمه علنی شد و گفته بود تا رسیدگی به این دو تقاضا، دست به اعتصاب غذای خشک می‌زند.

چند ساعت پس از شروع اعتصاب غذای خشک، آقای کروبی به بیمارستان منتقل شد و پس از حضور وزیر بهداشت و معاون امنیتی وزارت اطلاعات در بیمارستان، اعلام شد که ماموران امنیتی از درون خانه آقای کروبی خارج می شوند و دولت برای برگزاری دادگاه رایزنی می کند؛ در برابر آقای کروبی به اعتصاب غذا پایان می دهد.»

اما در شرایطی توسط رسانه سلطنتی انگلیسی تلاش می شود تا یک پیروزی برای این پیر فتنه گر ثبت شده و به گونه ای وانمود شود که گویی وانمود شود که کروبی از اعتصاب خود به همه اهدافی که داشته است رسیده و پس از آن دست از اعتصاب برداشته است که واقعیت خلاف این را نشان می دهد.

“حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای"، سخنگوی قوه قضائیه در صد و شانزدهمین نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سؤالی مبنی بر این که کروبی با اعتصاب خود دو درخواست را مطرح کرده است که اولی عدم حضور نیروهای امنیتی در محل حصر و دومی محاکمه وی در دادگاه بوده است، و اولی انجام شده است، به صراحت می گوید: "چه کسی گفته اولی عملی شده است؛ نه‌ خیر؛ دروغ محض است.”

بعلاوه در حالی دانسته یا نادانسته بدون توجه به هیچ کدام از واقعیت هایی که اتفاق افتاده است، حصر را سنتی غلط خطاب قرار می دهند که بررسی تاریخ به خوبی نشان می دهد این کار در شرایطی نه تنها غلط نیست و نه تنها ظلم نیست، بلکه اوج رأفت و بخشندگی را نشان می دهد.

داستان فتنه جمل و فتنه انگیزی های عایشه کاملا در تاریخ اثبات شده است؛ جایی که عایشه خود دست به سلاح نبرد اما با فتنه انگیزی بر علیه واقعیت ها و حکومت بر حق امام علی(ع) گام برداشت و در صورتی که تاریخ نشان می دهد این حق امیرالمؤمنین بوده است که او را به شدیدترین وجه ممکن مجازات کند، اما با مهربانی و بخشندگی، وی را در مدینه به حصر میفرستد و این حصر در تا پایان عمر مبارک امام علی(ع) نیز ادامه می یابد.

در موضوع سران فتنه نیز همین جریان تکرار شده است؛ سران فتنه با خیانت های خود زیان های بالایی را متوجه نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران کرده اند و به همین دلیل حق محاکمه و مجازات شدید آن ها کاملا طبیعی و پذیرفته شده است؛ اما رهبر معظم انقلاب و نظام حاکم بر کشورمان در نگاهی بخشاینده به ان ها این لطف را کرده اند که در حصر خانگی و با استفاده از امکانات رفاهی، درمانی و ... به زندگی خود ادامه دهند.

اما گویا خودشان نیز رفتارشان را فراموش کرده اند و نمی دانند که با انجام محاکمه بر اساس قانون و با توجه به آن چه مرتکب شده اند، چه مجازات سنگینی در انتظارشان خواهد بود.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل