1395

بی‌بی‌سی و پایان حصر (این قسمت: خاتمی)!

5 سال قبل

هم رسانی

   محمد خاتمی، یکی از فعالین و حامیان جریان فتنه سال 1388

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی بار دیگر بر لزوم پایان یافتن حصر سران فتنه تأکید کرده و این بار از محمد خاتمی، یکی از عناصر جریان فتنه سال 1388 به عنوان تأیید کننده این موضوع بهره برده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‎سی در گزارشی که اخیرا منتشر کرده است، یک بار دیگر از لزوم پایان دادن به حصر سران فتنه در ایران سخن گفته و برای تأکید بیشتر بر این درخواست خود، این بار سخنان محمد خاتمی، یکی دیگر از عناصر مطرح در جریان فتنه سال 1388 را بازتاب داده است.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با طرح این عنوان که «محمد خاتمی خواستار دستور رهبر ایران برای پایان حصر شد»، این گونه نوشته است: «محمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین ایران در دیدار با گروهی از اسرای جنگ هشت ساله ایران و عراق، از رهبر ایران تقاضا کرده که دستور دهد حصر مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد به پایان برسد.

در این دیدار که دیروز شنبه ۲۸ مرداد (۱۹ اوت) برگزار و خبر آن امروز منتشر شده، آقای خاتمی تقاضای خود از رهبر ایران را به نیابت از "آزادگان" مطرح کرده است.

رئیس جمهور سابق ایران گفته "دستگاه‌های مسئول" یا نمی‌خواهند یا نمی‌توانند مسأله حصر را حل کنند و فقط "با عنایت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران است که این مسأله حل خواهد شد."

به گزارش سایت آقای خاتمی، رئیس جمهور دوران اصلاحات گفته است: "هیچگاه تقاضایی نداشتم و امروز می‌خواهم به استناد مطالب و خواسته‌های شما (اسرای دوران جنگ) و به نام و اسم شما تقاضایی را از مقام معظم رهبری مطرح کنم که دستور بفرمایند مساله حصر حل شود."

آقای خاتمی البته به خروج نیروهای امنیتی از خانه مهدی کروبی هم اشاره کرده و گفته: "تشکر می کنم که دستور دادند تا حصر در حصر بشکند و فقط حصر بماند؛ یعنی نیروهایی که حصری مضاعف برای آقای کروبی ایجاد کرده بودند و احیانا برای آقای موسوی ایجاد کرده‌اند، برداشته شود."»

این در شرایطی است که اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه کشورمان در نشست خبری خود این موضوع را شدیدا رد کرده و آن را "دروغی محض" دانسته است.

وی در جمع خبرنگاران گفت: "چه کسی گفته اولی (خروج نیروهای امنیتی) عملی شده است؟ این دروغ محض است که برخی منتشر کردند. مصوبه شورای عالی امنیت ملی در حصر مهدی کروبی، به قوت خود باقی است و "بر اساس آن عمل می‌شود."

گذشته از این نباید فرامش کرد فردی که اکنون این گونه از رفع حصر سران فتنه سخن می گوید و خود را موجه نشان می دهد، نقش پر رنگی در جریان رویدادهای تلخ پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری کشورمان در سال 1388 داشته است.

از بیانیه اش برای حامیان فتنه و طرفداران میرحسین موسوی گرفته تا حضور و سخنرانی در حسینه جماران برای حمایت از فتنه در شب عاشورای حسینی که با حرمت شکنی این ایام توسط طرفدارانش و سوت و کف و پایکوبی آن ها همراه بود، دیدارها با زندانیان سیاسی جریان فتنه و خانواده هایشان و حمایت های آشکارش از آن ها، حضور در تجمعات فتنه گران و ... کاملا در همان راستایی بوده است که امروزه شاهد تداوم آن با دلسوزی برای سران فتنه و درخواست های مکرر این فرد برای رفع حصر آن ها هستیم.

اما باید به این نکته توجه داشت که خود سران فتنه با رفتارشان عامل و دلیل این وضعیت هستند و هیچ کس مسئولیتی در قبال آن ها ندارد؛ زیرا خود آن ها بوده اند که این مسیر را انتخاب کرده اند و در دو راهی قانون و بی قانونی، بی قانونی را ترجیح داده و فتنه را دامن زده اند؛ فتنه ای که در نهایت نفرت عمیق مردمی را نسبت به آن ها ایجاد کرد تا در نهم دی ماه 1388 یک صدا همه ایران، خواهان مجازات آن ها باشند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل