1396

عدم احترام به حق چادری شدن توسط بی‌بی‌سی فارسی

5 سال قبل

هم رسانی

   عدم احترام به حق چادری شدن توسط بی‌بی‌سی فارسی

ندا سانیج در گزارشی با عنوان «پروتکل چادر چگونه وارد کابینه ایران شد؟» که در وب سایت بی‌بی‌سی فارسی منتشر شده است، به موضوع چادری شدن خانم لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور پرداخته است.
وی، چادری شدن مسئولین دولت را اجباری دانسته و در پایان گزارش خود این موضوع را باعث حذف زنان زیادی از گردونه مدیریت کشور دانسته است!

در خصوص این ادعاهای ندا سانیج بایستی گفت حق انتخاب پوشش با رعایت ارزش های حاکم بر جامعه، در زمره حقوق بشر به شمار می آید. در همین خصوص نیز خانم لعیا جنیدی در مصاحبه با خبرنگار تسنیم، چادری شدن خود را احترام به نظر رئیس جمهور دانسته و اجباری در چادری شدن خودشان ندیده اند. ضمن آن که در جمهوری اسلامی ایران بسیاری از زنان در پستهای مختلف دولتی مشغول به کارند که ممکن است حجاب آن ها الزاما چادر نباشد و این ادعا که چادری نبودن باعث حذف زنان از گردونه مدیریت کشور شده است، کاملا بی اساس و بی پایه و به شدت مغرضانه به نظر میرسد.

با توضیحات فوق این سوال اصلی مطرح می شود که چرا ندا سانیج، چادری شدن معاون رئیس جمهور را اجباری می داند و علی رغم سخنان خانم لعیا جنیدی، به حق انتخاب وی برای چادری شدن احترام نمیگذارد؟ آیا این گونه گزارش ها، مصداقی از عدم رعایت یا عدم اعتقاد بی‌بی‌سی فارسی به مصادیق حقوق بشر نیست؟ مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل