1400

همچنان پس از گذشت 35 سال بی بی سی ترور شهیدان رجایی و باهنر را سانسور می کند

5 سال قبل

هم رسانی

   همچنان پس از گذشت 35 سال بی بی سی ترور شهیدان رجایی و باهنر را سانسور می کند

در تاریخ هر ملت، فراز و نشیب‌های تلخ و شیرینی وجود دارد که تعیین‌کننده سرنوشت و سازنده فرهنگ آن ملت است.
نظام جمهوری اسلامی در ایران به رهبری بزرگ مردی که جهان مانند او را کمتر به خود دیده است و همچنین جان‌فشانی فرزندان فداکار این مرز و بوم، حرکت خود را آغاز کرد. در این میان، شهادت دو شخصیت فداکار اسلام، رجایی و باهنر که به آتش کین منافقان سوختند، فصلی از شهادت را به نام «هفته دولت» در تاریخ انقلاب گشوده است.

علت نام‌گذاری چنین هفته‌ای این است که دولت شهید رجایی، نخستین دولت و مکتبی بود که پس از حاکمیت لیبرال‌ها بر کشور، عهده‌دار امور شد. این دولت در آن دوره بحرانی، بیش‌ترین حد تلاش و کوشش را برای خدمت به اهداف مقدس انقلاب از خود نشان داد، تا آنجا که جان خویش را سر آن نهاد.
زمانی که دولت شهید رجایی از مجلس رأی اعتماد گرفت و کار خود را شروع کرد، مردم ناراضی و نگران از عملکرد دولت موقت، در پی نخست وزیری می‌گشتند که عقده قلب آنها را بگشاید و به انقلاب شور و هیجانی دوباره ببخشد. این در حالی بود که یک خط لیبرالیستی خطرناک در زیر نقاب‌ها و حجاب‌های گوناگون، می‌کوشید انقلاب اسلامی را از مسیر خود منحرف کند، آن را از حرکت باز دارد و به نابودی بکشاند. شهیدان رجایی و باهنر توانستند عشق و ایمان را به مردم ارزانی کنند و خدمات شایانی به همه مردم به ویژه محرومان ارائه دهند که برکات آن تا کنون نیز ادامه دارد.
در این بین اما با یک بررسی ساده برخی رسانه های ضد انقلاب خارج از کشور به ویژه بی بی سی فارسی در این سال ها متوجه یک رویه مشخص و سیاست ثابت برای سانسور این واقعه می شویم. رویکردی که این مساله را برای مخاطبان این شبکه به اثبات می رساد که یا احتمالا این شبکه با عوامل این ترور در پشت صحنه توافقاتی را صورت داده است تا بر روی جنایت آن ها سرپوش گذارد و این جنایت فراموش نشدنی آن ها را سانسور نماید و یا اینکه اساسا از ابتدا و در کنار عوامل این ترور حضور داشته است.
حال خوب است که این شبکه برا ی مخاطبان خود مشخص نماید که چگونه است که جنایت هایی به مراتب کوچکتر از این ترور از چشم این شبکه به دور نمی ماند اما این ترور به راحتی سانسور می شود؟ مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل