1402

خشم بی‌بی‌سی فارسی از نزدیکی ایران و حماس

5 سال قبل

هم رسانی

   یحیی السنوار، رئیس جنبش حماس در نوار غزه

یحیی السنوار، رئیس جنبش حماس در نوار غزه روز دوشنبه اعلام کرد که این جنبش توانسته توانایی های نظامی خود را افزایش دهد و تاکید کرد ایران «بزرگترین حامی» شاخه نظامی حماس است.
السنوار در گفت وگوی مطبوعاتی در دفتر خود در غزه همچنین گفت: «ما شما را می بینیم، ما قدرت نظامی خود را برای آزادی فلسطین و بازگرداندن آن افزایش می دهیم... ایران بزرگترین حامی ما با سلاح و پول و آموزش نیروهای کتائب عزالدین القسام است.» کتائب عزالدین القسام شاخه نظامی حماس محسوب می شود. وی در ادامه افزود: «حمایت نظامی ایران از حماس و کتائب عزالدین القسام استراتژیک و روابط ما با تهران بسیار عالی شده است.»

پس از آغاز تحولات سوریه حماس به حمایت از مواضع مخالفان حکومت بشار اسد پرداخت و از حمایت از حکومت سوریه یا سیاست ایران در این کشور خودداری کرد. بعد از آن روابط دو طرف بسیار سرد شد و دیگر حمایت ایران از حماس همانند سابق نبود. تا این که در فوریه گذشته تحولی جدید در سطح روابط حماس با ایران به وجود آمد. السنوار در فوریه گذشته، فرمانده حماس در نوار غزه شد، وی نزدیک ترین رهبر حماس در شاخه نظامی این جنبش است که از قدیم همواره از رابطه با ایران و حزب الله حمایت می کرده است. سطح روابط دو طرف زمانی افزایش یابد که عزت الرشق، عضو دفتر سیاسی حماس در راس هیئتی طی دعوتی رسمی در مراسم تحلیف حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در ابتدای ماه جاری میلادی شرکت کرد.

اما این سخنان آقای السنوار در برخی رسانه های ضد انقلاب همچون بی‌بی‌سی فارسی بازتاب متفاوتی داشت. شبکه بی‌بی‌سی فارسی که در این سال ها تمام گزارش ها و اخبار خود را بر اساس سیاست قدیمیش در راستای تفرقه بین ایران و حماس تنظیم می کرد اکنون و پس از سخنان رهبر حماس در نوار غزه کاملا خشمگین شده است. بی‌بی‌سی در گزارشی این سخنان را فرصتی برای آمریکایی ها در جهت تحریم های جدید ایران و قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه های تروریستی برشمرد.

اینن رویکرد بی‌بی‌سی کاملا نشان می دهد که این شبکه با اهدافی مشخص در منطقه به دنبال تقویت رژیم کودک کش صهیونیستی می باشد و هیچ پاسخی برای افکار عمومی و مخاطبین خود در قبال چنین موضع گیری هایی نخواهد داشت.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل