1404

توصیه‌ای از پونه قدوسی!

5 سال قبل

هم رسانی

   صفحه فیسبوک "پونه قدوسی" مجری و گوینده بی بی سی فارسی

"پونه قدوسی" مجری و گوینده شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در تازه‌ترین مطلبی که بر روی صفحه شخصی خود در فضای مجازی منتشر کرده، در نقش یک معلم نصیحت گر ظاهر شده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

"پونه قدوسی" مجری و گوینده شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی که علاوه بر حاشیه‌های پر سر و صدایش در حوزه زندگی شخصی و کاری، در حوزه فعالیت در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی نیز پر حاشیه است، در تازه‌ترین مطلبی که بر روی صفحه شخصی خود در فیسبوک منتشر کرده است، در نقش یک معلم با تجربه ظاهر شده و به مخاطبین خود توصیه‌هایی روشن فکرانه می‌کند.

"قدوسی" در این مطلب که اخیراً در فیسبوک منتشر کرده است، به زبان اینگلیسی از فضایی بسته و مملو از جهل خبر داده که بسیاری از مردم ایران درگیر آن هستند و به آن‌ها توصیه می‌کند که به دلیل بیرون آمدن از این سطح جهل و محدودیت، تا جایی که می‌توانند موسیقی و ادبیات خارجی را مطالعه کنند و بر روی آن‌ها اندیشه نمیایند.

در این پیام انگلیسی منتشر شده توسط این مجری بی‌بی‌سی فارسی آمده است:

"The level of ignorance and closed-mindedness here is astonishing!

If even only to better understand world music and literature, I recommend learning as many languages as you can! And understand as many cultures as you can!"

 

 

اما در مورد این نصیحت "پونه قدوسی" باید به این سؤال اساسی پاسخ داد که آیا اگر ایران دارای فضای بسته و مملو از جهل است، منظور از فضای ازاد و پر از دانش، انگلیس و بخصوص فضایی است که خود این مجری بی‌بی‌سی فارسی با آن زندگی می‌کند؟!

این مجری شبکه سلطنتی انگلیس به زنی چهارفصل برای عیاشی شهرت دارد و این شهرت را در تمامی دوران زندگی‌اش اثبات کرده است.

وی تنها ارتباط نامشروعش با صادق صبا سردبیر پیشین بی‌بی‌سی فارسی نبوده، هر چند این موضوع بیشتر بازتاب داده شد، بلکه او بارها و بارها در محافل و مجالس مختلف به عیش و نوش و ارتباط آزاد با سایر مردان همکارش شناخته شده است.

تصاویر منتشر شده از این بدمستی‌ها و روابط غیر اخلاقی پونه قدوسی و حتی تصاویری که در آن با افتخار مواد مخدری مانند حشیش را مصرف می‌کند یا مشروبات الکلی می‌نوشد، بارها مدیران این شبکه را وارد به واکنش کرده است و وی همچنان با افتخار به رفتار خود ادامه می‌دهد.

آیا توصیه او به مخاطبینش رسیدن به چنین نقطه ایست؟!

آیا او دروازه‌های دانش و آزادی به رویش باز شده که به چنین وضعیتی دچار شده است؟!

جالب است بدانید که بر اساس گزارشی که گروهی تحت عنوان "شورای بریتانیا" منتشر کرده‌اند، سه چهارم مردم انگلیس قادر به صحبت درست به سایر زبان‌ها نیستند و با این توصیف مردم انگلیس هم در فضایی بسته و مملو از جهل زندگی می‌کنند!

زبان فارسی منبع ادبیات برتر جهان است که اشعار و نوشته‌های گهرباری را در طول تاریخ به ثبت رسانده است، آیا مردم انگلیس توانایی بهره بردن از این گنجینه را دارند؟!

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل