1405

وقتی بی‌بی‌سی به مخالفت با یکی از بهترین وزیران دولت دوازدهم می پردازد

5 سال قبل

هم رسانی

   سیدعباس صالحی

سیدعباس صالحی به‌عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از معاونت فرهنگی این وزارتخانه‌ی پردردسر، به صندلی وزارت در دولت دوازدهم رسید؛ وزارتخانه‌ای جنجالی، حساس و پاشنه‌ی آشیل بسیاری از دولت‌های بعد از انقلاب که حالا مردی آرام و کم‌سر و صدا وزیر آن شده است.
سیدعباس صالحی که به‌ عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ۲۴۲ رای اعتماد گرفت، زاده سال ۱۳۴۲ در مشهد است. او هم تحصیلات حوزوی دارد و هم فلسفه خوانده است. کتاب «حوزه و دانشگاه» از جمله کتاب‌های منتشرشده توسط او است.

قبل از این‌که در دولت یازدهم توسط علی جنتی - وزیر وقت ارشاد - به‌عنوان معاون فرهنگی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول به کار شود، بیشتر در نهادهای فرهنگی متکی به حوزه علمیه، از جمله دفتر تبلیغات اسلامی فعالیت داشت. از او به عنوان مرد فرهنگ و ادب در این وزارت خانه یاد می شود. صالحی در مدت مدیریتش بر حوزه نشر بسیاری از مشکلات ناشران را مرتفع کرد و باب گفتگو با آن ها را باز کرد. تا جایی که وقتی جنتی از وزارت فرهنگ رفت و جای خود را به صالحی امیری داد بیش از 330 ناشر به وزیر جدید نامه زده و خواستار ادامه حضور سید عباس صالحی در جایگاه معاونت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شدند.

اما اخیرا بی‌بی‌سی فارسی در یادداشتی سعی کرده است به این وزیر جدید دولت روحانی بتازد. بی‌بی‌سی انتخاب آقای صالحی را به عنوان وزارت فرهنگ گردش به راست آقای روحانی در انتخاب وزیران نامیده است. بی‌بی‌سی برای اثبات سخن خود به نزدیکی سید عباس صاحی به رهبری انقلاب اشاره می کند و وی را از افراد مورد اعتماد رهبری می خواند.

و یا در جایی دیگر بی‌بی‌سی برای آنکه نقاط منفی صالحی را برشمارد به حوزوی و بودن وی اشاره می کند و او را نزدیک به حوزه علمیه می داند. از همین گزاره ها به خوبی مشخص است که بی‌بی‌سی به دنبال چه وزیری در ایران است. اما عملکرد مثبت صالحی در جهار سال معاونتش در وزارت فرهنگ و مهر تائید اهالی فرهنگ بر وی خود گواه توانمدی ها و شایستگی وی برای کسب این جایگاه بوده است.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل