1408

کم آبی علت جنگ سوریه: کشف جدید نیک‌آهنگ کوثر در بی‌بی‌سی فارسی

5 سال قبل

هم رسانی

   کم آبی علت جنگ سوریه: کشف جدید نیک‌آهنگ کوثر در بی‌بی‌سی فارسی

نیک‌آهنگ کوثر در گزارشی با عنوان «بحران آب در ایران؛ چالش‌های کلان کلانتری» که در وب سایت بی‌بی‌سی فارسی منتشر شده است، به موضوع آب و بحران کم آبی در ایران و نقش آقای عیسی کلانتری رئیس جدید سازمان محیط زیست در حل آن پرداخته است.
اگرچه این گزارش سعی کرده است آینده وضعیت آب در ایران را بسیار ناامیده کننده جلوه دهد، اما یکی از عوامل کاهش منابع آبی را رشد جمعیت میداند. با این حال نویسنده این گزارش به نقش اصلاح الگوی مصرف آب در جهت مدیریت منابع آبی اشاره ای نمیکند.

صرف نظر از صحت و سقم مطالب گزارش مذکور، آنچه که در این گزارش در نوع خودش بسیار تعجب آور و مضحک است، ادعای کاهش منابع آب در سوریه به عنوان دلیل شروع جنگ در این کشور میباشد که توسط نیک‌آهنگ کوثر مطرح شده است!. اگرچه این ادعا آنقدر مضحک است که نیازی به بررسی ندارد اما براساس این ادعا، آیا واقعا داعش و گروه های تروریستی حاضر در سوریه تاکنون به دلیل کم آبی در سوریه علیه دولت سوریه جنگیده اند؟ آیا کمک آمریکا و رژیم صهیونستی به مخالفان دولت سوریه، به دلیل تقویت منابع آبی در سوریه است؟!!

آیا انتشار این گونه گزارشات با ادعاهای عجیب و غریب در وب سایت بی‌بی‌سی فارسی، ترجمان عبارت « هدف وسیله را به هر قیمتی توجیه میکند» نمی باشد؟!
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل