1413

وقتی بی‌بی‌سی خطر کره شمالی را بالاتر از آمریکا می داند

5 سال قبل

هم رسانی

   وقتی بی‌بی‌سی خطر کره شمالی را بالاتر از آمریکا می داند

اخیرا مردم شبه جزیره کره با زلزله ای قوی (5.6 ریشتری) از خواب برخاستند که حالا مقامات ژاپن اعلام کردند این ناشی از آزمایش اتمی بوده است. این زلزله همزمان با اعلام دولت کره شمالی برای دست یابی این کشور به بمب هیدروژنی بوده است.

کره شمالی در حالی مدعی دسترسی به بمب هیدروژنی شده که در ماه های گذشته تنش در شبه جزیره کره به شدیدترین سطوح خود از زمان پایان جنگ دو کره رسیده و ناظران نگران یک جنگ هسته ای تمام عیار و پرتلفات در این منطقه از جهان هستند.

شدت زلزله گویای بزرگی آزمایش هسته ای کره شمالی بوده و ناظران پیش بینی می کنند به احتمال زیاد شدت بالای زلزله ناشی از این است که دولت پیونگ یانگ بزرگ ترین آزمایش هسته ای خود را انجام داده است.

همزمان خبرگزاری رسمی کره شمالی با انتشار تصویری از بازدید کیم جونگ اون رهبر کره شمالی از یک بمب که ادعا شده هیدروژنی است، از دسترسی این کشور به این نوع از سلاح های کشتار جمعی خبر داده است.

هر چند به نظر این آزمایش هسته ای امنیت بین المللی را تهدید می کند اما آن چیز که مشخص است این می باشد که نباید اجازه داد جای بزرگترین قدرت هسته ای و جانی ترین دولت جهان یعنی آمریکا با کره شمالی که در سال های گذشته حتی یک فشنگ به سمت همسایگان خود شلیک نکرده جابجا شود.

بی‌بی‌سی فارسی در راستای سیاست های خود و در تبعیت از سیاست های دولت های غربی تمام تلاش خود را می کند که مساله ای در بالا به آن اشاره شد را پیاده سازی کند. بی‌بی‌سی با نادیده گرفتن جنایت های آمریکا و اینکه این کشور تنها دولتی بوده که در جهان از بمب هسته ای استفاده کرده است و جنگ های روزانه ای که در کشورهای مختلف شکل می دهد تمام سعی خود را می کند که به واسطه آزمایش بمب هسته ای از سوی کره شمالی جای این کشور را با آمریکای جنایت کار عوض کند. جالبی ماجرا آنجا است که آزمایشی را که اخیرا کره شمالی انجام داده است دولت آمریکا 65 سال پیش آن را انجام داده و پس از آن کشورهایی مثل روسیه و انگلیس و فرانسه مرتکب این آزمایش شده اند.

نکته دیگری که به نظر بی‌بی‌سی در این خصوص به دنبال نادیده گرفتن آن است تهدیدهای روزافزون آمریکایی ها علیه دولت و نظام کره شمالی می باشد که در قالب تحریم های اقتصادی در حال پیاده سازی است. 

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل