1419

شجاع کیست؟!

5 سال قبل

هم رسانی

   تصویر عبدالفتاح سلطانی در صفحه فیسبوک پونه قدوسی

"پونه قدوسی"، مجری پر حاشیه شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در یکی دیگر از مطالب خود در شبکه‌های اجتماعی، به دفاع از یک مجرم پرداخته است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

"پونه قدوسی" یکی از پرحاشیه ترین کارکنان شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی است که حاشیه‌های خود را از دنیای واقعی به دنیای مجازی نیز منتقل کرده است و هر چند وقت یک بار شاهد مطالبی هستیم که با سیاست‌های ضد ایرانی و حاشیه ساز در یکی از شبکه‌های اجتماعی این مجری منتشر می‌شود.

"قدوسی" در یکی از مطالبی که به تازگی بر روی صفحه شخصی فیس‌بوک خود منتشر کرده است، تصویری از یک مجرم بازداشت شده در کشورمان را به نمایش گذاشته و به همراه آن متنی را قرار داده است که رفتارهای فراقانونی وی را شجاعت و این مجرم را یک شجاع معرفی می‌کند و خواستار آزدی بی قید و شرط او می‌شود.

در ابتدای این مطلب و در جمله‌ای انگلیسی آمده است:

 

"One of the most decent men I ever met, a great human rights lawyer, in jail in iran for six years to date..."

 

مجری این شبکه سلطنتی انگلیسی در این جمله زندانی مورد بحث را یکی از نجیب‌ترین مردانی که تا به حال شناخته است و یک وکیل و مدافع حقوق بشر بزرگ معرفی می‌کند که شش سال است در زندان به سر می‌برد.

"قدوسی" در ادامه نیز در توصیف آن چه بر این مجرم گذشته است، نوشته است: «مگدلینا مغربی معاون بخش خاورمیانه و شمال آفریقا عفو بین الملل با اشاره به ششمین سالگرد حبس عبدالفتاح سلطانی، وکیل برجستهٔ حقوق بشر و زندانی عقیدتی که به خاطر دفاع از حقوق بشر به ۱۳ سال زندان محکوم شده است، گفت: "حبس طولانی مدت عبدالفتاح سلطانی یک بی‌عدالتی عظیم و گواهی تلخ بر سرکوب شدید مقامات ایران علیه کسانی است که شجاعانه برای حمایت از حقوق بشر و ارتقای آن فعالیت می‌کنند. او هرگز نباید زندانی می‌شد و تاسف‌بار است که مجبور شده شش سال گذشته را که تقریباً معادل نیمی از حکم ناعادلانه‌اش است در زندان بگذراند."

مگدلینا مغربی افزود: "مقامات ایران باید فوراً و بدون و قید و شرط عبدالفتاح سلطانی را آزاد کنند و به استفاده سوء از نظام کیفری برای خاموش کردن صدای مدافعان حقوق بشر پایان دهند. آن‌ها باید همچنین ادعاهای تماماً بی‌اساس خود مبنی بر همکاری وی با گروه‌های تروریستی را رسماً پس بگیرند و کارزارهای افترا و اتهام‌زنی به عبدالفتاح سلطانی را پایان دهند."

در متن کیفرخواست علیه عبدالفتاح سلطانی، ده‌ها نمونه از فعالیت‌های مسالمت‌آمیز حقوق بشری او به عنوان مصداق "اقدام علیه امنیت ملی" مطرح شده است. این موارد شامل پذیرش وکالت زندانیان سیاسی و عقیدتی آن هم به طور رایگان، اعتراض علنی به شکنجه و دادرسی‌های ناعادلانه در مصاحبه‌های رسانه‌ای، ارسال اطلاعات مربوط به نقض حقوق بشر در ایران به سازمان ملل، محکومیت تبعیض علیه اقلیت بهایی و مخالفت با مجازات اعدام، می‌شود. وی همچنین به دلیل پذیرش جایزهٔ بین المللی حقوق بشر نورمبرگ از طریق همسرش به "پذیرفتن جایزهٔ غیرقانونی و کسب مال نامشروع" متهم شده است.»

اما آیا می‌توان با یک ادعا خیانت را تبدیل به شجاعت کرد؟!

آیا حامیان همیشگی خائنین و دشمنان قسم خورده نظام و ملت جمهوری اسلامی ایران از یک فرد، می‌تواند اثبات کننده درستی او باشد؟!

آیا اگر این مجرم به واقع رفتاری ضد ایرانی و ضد قانون نداشت، این گونه دشمنان این سرزمین یک صدا و متحد از او حمایت می‌کردند؟!

فضاسازی‌های ضد ایرانی این مجرم، دفاعیات جهت دار و سیاسی وی از افرادی که جرمشان اثبات شده است و استفاده از این شیوه برای سیاه نمایی ضد ایرانی، اتهام زنی‌های واهی وی به نظام جمهوری اسلامی و سیستم قضائی کشور، همراهی‌اش با دشمنان خارجی نظام جمهوری اسلامی در کنار مشارکت آشکارش در جریان اغتشاشات و فتنه پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری ایران در سال 1388 کاملاً نشان دهنده دلایلی است که نشان می‌دهد واقعیت این وکیل در ظاهر شجاع، یک خائن وجود دارد.

خائنی که با مطالب افرادی مانند "پونه قدوسی" با آن سابقه مشخص و درخشان در دشمنی با کشورمان و البته خیانت علیه مردم ایران، نه تنها بی گناهی‌اش اثبات نمی‌شود، بلکه بیش از پیش چهره واقعی‌اش نمایان می‌گردد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل