1421

توصیه بی‌بی‌سی به مادران باردار؛ نوشیدن الکل در دوران بارداری زیان ندارد

5 سال قبل

هم رسانی

   توصیه بی‌بی‌سی به مادران باردار؛ نوشیدن الکل در دوران بارداری زیان ندارد

بی‌بی‌سی فارسی که در این سال ها یکی از اهداف اصلی خود را نفوذ فرهنگی در بین جامعه ایرانی و اساسا فارسی زبان ها گذاشته است از هر کوششی در این راه دریغ نمی کند. بی‌بی‌سی با حمله به مبانی دینی و فرهنگی این جوامع و با زیر سئوال بردن این مبانی تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا سبک زندگی آن ها را تغییر دهد و آن سبک زندگی که مد نظر خود است را در این جوامع رایج کند.
در همین راستا اخیرا بی‌بی‌سی در یادداشتی به بررسی مصرف الکل در خانم های باردار پرداخته است. که صرف نظر از مسائل دینی و شرعی در خصوص مصرف الکل و حرام بودن مصرف آن در بین مسلمین به بررسی بخش هایی از این یادداشت می پردازیم.

بی‌بی‌سی در این یادداشت با زیر سئوال بردن تحقیقات علمی پیشین مبنی بر ضرر این ماده برای خانم های باردار اینگونه می نویسد: "محققان می‌گویند شواهد موجود برای اثبات این که نوشیدن مشروبات الکلی به مقدار کم از سوی مادر باردار ممکن است برای نوزاد خطر داشته باشد، "به طرز شگفت‌انگیزی محدود و ضعیف" است. این پژوهشگران مطالعاتی را که در دهه ۱۹۵۰ میلادی در این زمینه انجام شده بررسی کرده‌اند و به این نتیجه رسیده‌اند که هیچ شاهدی بر این مدعا که یک یا دو بار نوشیدن مشروبات الکلی در هفته زیان‌بار است وجود ندارد." در اینکه مصرف الکل نه تنها برای زنان باردار بلکه برای افراد عادی هم مضر می باشد شکی نیست. البته بی‌بی‌سی با زیرکی در یادداشت خود از مصرف محدود آن سخن می گوید. 

آن چیزی که در یادداشت به وضوح مشخص است این می باشد که بی‌بی‌سی سعی می کند در این یادداشت ژست علمی به خود گرفته به گونه ای که گویا یک مساله علمی دارد بررسی می کند. اما نکته ای که وجود دارد این است این شبکه برای فارسی زبان ها پخش می شود که اکثریت جامعه آن ها را مسلمانان تشکیل می دهد که بر اساس مبانی دینی این جوامع مصرف مشروبات الکلی حرام می باشد پس مشخص است که بی‌بی‌سی به دنبال هدف دیگری است و احتمالا به دنبال شکستن قبح مصرف این ماده می باشد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل