1426

ایران در راستای گسترش حضور نظامی خود در منطقه، ناوهای جنگی خود را به اقیانوس اطلس می فرستد

5 سال قبل

هم رسانی

   ایران در راستای گسترش حضور نظامی خود در منطقه، ناوهای جنگی خود را به اقیانوس اطلس می فرستد

به گفته مقامات ایران و پس از اعلام افزایش ۵۰۰ میلیون دلاری بودجه نظامی، آنها در حال آماده سازی برای ارسال یک کشتی جنگی به اقیانوس اطلس هستند و این اقدام را پاسخ ارتش به تلاش های اخیر ایالات متحده در اعمال بسته تحریم های اقتصادی جدید تهران می دانند.
گفتنی است این افزایش بودجه پس از هفته ها فعل و انفعالات شدید بین ایران و ایالات متحده در آب های منطقه ای رخ داده است. در پی تشدید تحریم ها و پایبندی ایران به توافق هسته ای، اعضای مجلس ایران تصویب کردند که بودجه نظامی را به بیش از ۵۰۰ میلیون دلار افزایش دهند. 

نیروی دریایی آمریکا اخیرا در بیانیه ای ضمن شکایت از نزدیک شدن «چند باره» یک فروند پهپاد به ناو جنگی و رزمناوهای اسکورتش اعلام کرد که این اقدام ایران بسیار خطرناک بوده و نزدیک شدن این پهباد به جنگنده آمریکایی جان خلبان را به خطر انداخته است. این قبیل اتفاقات در طی ماه های گذشته نیز مشاهده شده است که قایق های ایرانی به تماس های رادیویی مکرر ایالات متحده آمریکا پاسخ ندادند. گفته می شود که هواپیمای بدون سرنشین مسلح نبود، اما قادر به حمل موشک است.

مایکل روبین، مشاور و کارشناس سابق پنتاگون در زمینه مسائل ایران می گوید که رفتار اخیر این کشور نشان می دهد که رفتار آنها پس از اجرای توافق هسته ای تغییر نکرده است. وی افزود: هربار که ایران پول داشته باشد اقدامات نظامی را به مذاکره ترجیح می دهد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل