1432

سود وکالت مجرمین برای بی‌بی‌سی!

5 سال قبل

هم رسانی

   رضا شهابی، زندانی سیاسی بازداشتی در ایران

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی بار دیگر به دفاع از یک مجرم زندانی در ایران پرداخته و به طوری خاص در نقش یک وکیل مدافع برای این مجرم ظاهر شده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی بار دیگر و در حرکتی تکراری در نقش یک وکیل مدافع برای یکی از مجرمین زندانی در کشورمان ظاهر شده و تلاش نمود تا با دفاعیات خود، بی گناهی این مجرم را به اثبات برساند.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش نوشته است: « سازمان عفو بین الملل با صدور بیانیه‌ای از مقام‌های ایرانی خواسته است که رضا شهابی، فعال سندیکایی زندانی را فورا و بدون قید و شرط آزاد کنند.

عفو بین الملل می‌گوید حال آقای شهابی پس از ۳۸ روز اعتصاب غذا به شدت رو به وخامت گذاشته و به مراقبت‌های پزشکی فوری نیاز دارد.

چند روز پیش ربابه رضایی، همسر رضا شهابی، پس از ملاقات با او گفت که سمت چپ بدن آقای شهابی "بی حس" شده است و مسئولان زندان و دادستانی اجازه نمی‌دهند او در بیمارستان بستری شود.

 

رضا شهابی از اعضای سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران است و به همراه چند عضو دیگر این تشکل کارگری، چون ابراهیم مددی و داوود رضوی، بارها بازداشت شده.

آقای شهابی، که به شش سال حبس محکوم شده بود، به دلیل مشکلات جسمی با مرخصی پزشکی از زندان آزاد شده بود. اما کمتر از دو ماه پیش مقام‌های قضایی و امنیتی مجددا او را بازداشت کردند و آقای شهابی در اعتراض به این اقدام اعتصاب غذا کرد.

همزمان با اعتصاب غذای رضا شهابی، چند زندانی سیاسی دیگر در زندان رجایی شهر کرج در اعتراض به تغییر بند نگهداری، افزایش محدودیت‌ها و همچنین ضبط وسایل شخصی‌شان از طرف ماموران زندان، اعتصاب غذا کردند.»

اما چه اتفاقی می افتد که یک رسانه وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس، این گونه وکالت مجرمینی مانند رضا شهابی را برعهده می گیرد و به هر روشی دست می زند تا از این مجرمین با سابقه دفاع کند؟!

رضا شهابی همانند سایر مجرمینی که تحت حمایت امثال بی‌بی‌سی هستند، از ظاهر یک حرفه نهایت سوءاستفاده را داشته و در واقعیت خیانت های بزرگی را علیه نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران مرتکب شده اند.

مقامات قضائی ایران اسلامی بارها اعلام کرده اند که هیچ کس در کشورمان به دلیل شغل و حرفه و حتی اعتقادش بازداشت و زندانی نمی شود، اما هیچ شغلی و حرفه ای هم نمی تواند توجیه و دلیل خوبی برای قانون شکنی و رفتارهای مخرب باشد.

و دقیقا دلیل حمایت های همه جانبه این گونه ابزارهای رسانه ای غربی از این مجرمین در ایران همین نقش آفرینی آن ها در طرح های تخریب کننده امنیت و سلامت عمومی در کشورمان و البته نقش آفرینی آن ها در فضاسازی و سیاه نمایی علیه ایران اسلامی است.

آن چه برای امثال بی‌بی‎سی اهمیت دارد نه نام و نشان این مجرمین و نه حرفه و تخصص آن هاست، بلکه تنها چیزی که در این بین از ارزش برخوردار است، میزان تلاش آن ها برای تأمین بهانه های لازم به منظور حمله به نظام جمهوری اسلامی است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل