1433

سر و صدای بی‌بی‌سی برای یک روحانی سابق!

5 سال قبل

هم رسانی

   نکونام، روحانی خلع لباس شده در ایران

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی به حکم صادر شده برای محمدرضا نکونام، روحانی اسبقی که به دلیل جرایم خود از این لباس مقدس خلع شده است، واکنش نشان داد.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در پی صدور قطعی حکم محمدرضا نکونام، روحانی اسبقی که قدر این جایگاه را ندانسته و با جرایم خود به این لباس مقدس بی احترامی کرده بود، با انتشار گزارشی سعی کرده است تا به آن واکنش نشان دهد.

بی‌بی‌سی فارسی که این بار به این روحانی نما علاقه مند شده است، از این موضوع برای سیاه نمایی های ضد ایرانی خود استفاده کرده و در گزارشش می نویسد: «دادگاه ویژه روحانیت در قم با انتشار اطلاعیه‌ای ضمن اعلام حکم قطعی پنج سال حبس، شلاق و خلع لباس روحانیت برای محمدرضا نکونام، روحانی منتقد، گفته است نمی‌تواند اتهام‌های آقای نکونام را منتشر کند.

آقای نکونام در سال ۱۳۹۳ بازداشت و پس از مدتی آزاد شد. برخی از نزدیکان او علت بازداشتش را انتقاد از فتوای آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی درباره حرام بودن اینترنت پر سرعت می‌دانند.

محمدرضا نکونام کمی پس از آزادی از بازداشت، مجددا در بهار ۱۳۹۴ بازداشت و پس از چند ماه آزاد شد. او چند روز قبل از بازداشت در مصاحبه‌ای با یکی از روزنامه‌ای ایران از سخت‌گیری‌های حکومت ایران درباره پوشش اسلامی زنان انتقاد کرده بود.

او سرانجام به ۵ سال حبس محکوم شد و از تابستان ۱۳۹۵ در حبس است.

آقای نکونام می‌گوید در دوران زندان تحت فشار روحی و جسمی قرار داشته تا امضاها و اقرارهای "واهی" بدهد.»

این در شرایطی است که آیت الله مکارم شیرازی، مرجه تقلید بزرگ شیعیان، ضمن اعلام بی اطلاعی از بازداشت محمدرضا نکونام، نقش خود و ارتباط بین انتقاد این مجرم به فتوای خود را با این بازداشت شدیدا تکذیب کرده است.

بعلاوه دادگاه ویژه روحانیت هم در اطلاعیه خود تأکید کرده است که "در جریان رسیدگی به پرونده آقای نکونام، هیچ یک از مراجع تقلید شیعه یا چهره‌های حوزه علمیه قم نقشی نداشته‌اند."

اما چرا این رسانه سلطنتی انگلیسی برای یک روحانی اسبق این گونه نگران است و دلسوزی می کند؟!

آیا جز این است که نامبرده با رفتارهای فراقانونی خود مواد اولیه لازم برای فضاسازی علیه کشورمان را فراهم آورده و در کنار آن به جایگاه رفیع روحانیت را هم زیان میرسانده است؟!

آیا بی‌بی‎سی چیزی جز این میخواهد؟!

روابط عمومی دادسرای ویژه روحانیت قم درباره پرونده محمدرضا نکونام اطلاعیه‌ای منتشر کرده و به صراحت در مقابل فضاسازی های این چنینی رسانه هایی مانند بی‌بی‌سی ایستادگی کرده و در مقابل همه این دروغ ها از واقعیت ها گفته است.

در بخش هایی از این اطلاعیه آمده استک "نظر به فضاسازی‌ برخی سایت‌های معاند و ضدانقلاب در خصوص اتهامات و وضعیت جسمی و روحی آقای محمدرضا نکونام، این دادسرا ضمن تکذیب کلیه اخبار و اظهارات حامیان و مدعیان طرفداری از نامبرده، به اطلاع مردم عزیز می‌رساند: مشاالیه به دلیل اتهامات متعدد وارده (که به دلیل لزوم صیانت از مقام مقدم روحانیت و حفظ آبروی ایشان از بیان جزئیات آن معذوریم) در دادگاه بدوی به 5 سال حبس، شلاق تعزیری و خلع لباس روحانیت محکوم‌شده و حکم صادره در دادگاه صادره قطعیت یافته است.

در جریان رسیدگی به پرونده وی مراجع عظام تقلید و بزرگان حوزوی نفیاً‌ و اثباتاً هیچ‌گونه نقشی نداشته‌اند. بدیهی است هر کس مورد تخریب و افترا سایت‌ها و حامیان وی قرارگرفته از حد شکایت و تعقیب کیفری برخوردار می‌باشد."

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل