1435

اهانت بی‌بی‌سی به کُردهای با غیرت ایرانی!

5 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از تیم عاملین حملات تروریستی تهران

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی تصویری به بررسی ریشه های افراطگرایی در داخل ایران پرداخته که این کار با اهانت به کُردهای با غیرت ایرانی همراه بوده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی تصویری که اخیرا و توسط "سیاوش اردلان" مجری و خبرنگار ضد ایرانی خود تهیه کرده است، از ریشه های افراطگرایی در داخل ایران خبر داده و به بررسی این موضوع پرداخته است و در حالی این کار را انجام می دهد که کُردهای با غیرت ایرانی را عامل افراطگرایی و نمونه ای از این دست افراد معرفی می کند.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با طرح این سوال که «ریشه‌های گسترش افراط گرایی در ایران چیست؟»، می نویسد: «وقتی داعش به مجلس و آرامگاه آیت الله خمینی در تهران حمله کرد، پس از یکی دو روز که هویت حمله کنندگان منتشر شد و روشن شد که از کردهای ایران بوده اند، این سئوال ایجاد شد که چطور؟ کردها در همه چهار سال گذشته، در خط مقدم نبرد علیه داعش جنگیده بودند، چگونه است که در ایران، اولین حمله داعش کار کردها بوده باشد. ژیار گل خبرنگار ما در مستندی که تهیه کرده؛ دریافته که در طول نزدیک دو دهه، گروه‌های سلفی تندرو، توانسته‌اند با تبلیغات در منطقه کردستان ایران به عضو‌گیری بپردازند و حکومت ایران هم از فعالیت آنها آگاه بوده است. اما ریشه های گسترش گرایش‌های افراطی در ایران چیست؟»

اما برخلاف آن چیزی که این شبکه سلطنتی انگلیس تلاش می کند به مخاطبین خود منتقل کند، کُردهای غیور ایرانی نه تنها افراطگرا نبوده و نیستند، بلکه همواره برای برقراری صلح و آرامش از جان خود مایه گذاشته اند.

چه اکنون و چه در طول هشت سال جنگ تحمیلی، کُردهای ایرانی نقش غیر قابل انکاری را در امنیت و آرامش مرزهای کشورمان ایفا کرده اند و ما در بسیاری از موارد ارامش درونی ایران را در گرداب ناامنی جهانی این روزها، مدیون رشادت های این قوم غیور هستیم.

در هشت سال دفاع مقدس بیش از 30 هزار کُرد ایرانی برای دفاع از صلح به شهادت رسیده اند و ده ها هزار نفر قربانی حملات ظالمانه رژیم بعثی عراق و همپیمانانشان بوده اند به طوری که تنها در شهر سردشت، بیش از هشت هزار نفر قربانی حملات شیمیایی عراق شده اند.

از طرفی در شرایطی یک رسانه وابسته به دولت انگلیس این گونه یک قوم دلیر ایرانی را افراطگرا می خواند که وضعیت افراط در انگلیس بحرانی است.

آمارها نشان می دهد که در انگلیس طی سال جاری بیش از 379 نفر به اتهام فعالیت تروریستی بازداشت شده اند 68 درصد نسبت به سال قبل خود افزایش یافته است و گویای بحرانی جدی در این کشور است.

بعلاوه آمار دیگری که نشان می دهد افراطگرایی در انگلیس چقدر جدی است، تعداد تروریست هایی است که با داشتن تابعیت این کشور در گروه تروریستی داعش فعالیت می کنند و از انگلیس به سوریه و عراق آمده و جنایت می کنند.

برخی منابع اذعان داشته اند که تعداد تروریست های انگلیسی داعش و یا به عبارت دیگر تعداد انگلیسی هایی که به گروه های تروریستی فعال در عراق و سوریه پیوسته اند به 850 نفر رسیده است و بیش از 100 انگلیسی هم در این درگیری ها به هلاکت رسیده اند.

بی‌بی‌سی تلاش می کند با این گونه اهانت ها میان اقوام ایرانی تفرقه بیاندازد اما بیخبر از آن است که اهانت به یک قوم ایرانی، ایران را متحدتر از قبل کرده و نفرت همگانی را نسبت به خود این رسانه افزایش می دهد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل