1437

پونه قدوسی و مبارزه با چادر

5 سال قبل

هم رسانی

   اهانت "پونه قدوسی" به چادر در فیسبوک

"پونه قدوسی" مجری پر حاشیه شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در یکی از مطالب خود در فضای مجازی به چادر زنان ایرانی حمله کرده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

"پونه قدوسی" مجری و گزارشگر پر حاشیه شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در یکی از مطالبی که اخیرا در صفحات شخصی خود در فضای مجازی منتشر کرده است، با انتشار کاریکاتوری اهانت آمیز، ضمن اعتراض به عدم حضور زنان کشورمان در پست های مدیریتی، حجاب و بخصوص چادر را عامل آن معرفی می کند.

"قدوسی" در صفحه شخصی فیسبوک خود کاریکاتوری را از زنی منتشر کرده که بجای چادر بدنش با زنجیر پوشانده شده است و این در حالیست که در توضیح این تصویر می نویسد: "زنان برای قبول مسئولیت های دولتی آمادگی ندارند ..."

اما آیا این مجری فاسد رسانه سلطنتی انگلیس به چه منابعی دسترسی دارد که ادعا می کند زنان ایرانی برای قبول مسئولیت های دولتی آمادگی ندرند؟!

بررسی واقعیت در جامعه ایرانی نشان می دهد که هرگز محیط برای فعالیت زنان در هیچ حوزه ای بسته نبوده است و در هرکجا که توانایی و نیاز بوده است، زنان ایرانی دوشادوش مردان کشورمان حضوری فعال، مؤثر و جدی داشته اند.

حضور زنان در جایگاه های دولتی مانند وزارت و معاونت های مختلف رئیس جمهور که بالاترین سمت های دولتی در یک کشور است، به خوبی گویای توانمندی بالای زنان ایرانی و البته اعتماد بالای نظام جمهوری اسلامی به زنان این سرزمین است.

در حال حاضر دو معاون و یک دستیار ویژه حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان را زنان برعهده دارند که این خود رد ادعاها

این مجری پر حاشیه است.

از آن گذشته، اگر نگرانی برای جایگاه زنان است چرا با اهانت به چادر مطرح می شود؟!

آیا زنان چادری این روزهای ایران اسلامی توانایی مسئولیت را ندارند یا آنان که مانند "پونه قدوسی" نه تنها وادار به تن دادن به هوس های دیگران هستند، بلکه در حرفه و شغل نیز پسرفت می کنند؟!

اگر چادر مانع زنان ایرانی بود در حال حاضر هیچ کدام از آن ها در جایگاه های رفیعی مانند معاونت رئیس جمهور قرار نداشتند و دمقابل افرادی با فساد "قدوسی" در رأی سمت های مدیریت حتی در خارج از کشور دیده می شدند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل