1441

توطئه کردی و حمایت همزمان بی‌بی‌سی و اسرائیل

5 سال قبل

هم رسانی

   توطئه کردی و حمایت همزمان بی‌بی‌سی و اسرائیل

همه پرسی اقلیم کردستان روز گذشته در حالی برگزار شد که به نظر می رسد اسرائیل تنها قدرت خارجی است که از این همه پرسی حمایت می کند.
مقامات اقلیم بر برگزاری همه پرسی در این برهه زمانی تاکید داشتند چرا که می گفتند الآن عراق و منطقه در وضعیتی هستند که می توانند اراده خود را بر آن تحمیل کنند، بی ثباتی و ضعیف بودن دولت مرکزی از یک سو و جنگ با تروریسم و داعش از سوی دیگر دو دلیل روشنی است که کردها دیدند فرصتی فراهم کرده که می توان از آن نهایت استفاده را برای رسیدن به استقلال برد.

کردهای عراقی سالهاست دنبال فرصتی هستند تا به استقلال برسند. از ملا مصطفی بارزانی تا کنون همه مقامات کرد مترصد فرصتی برای اعلام استقلال بوده اند. حتی می توان گفت که مقامات فعلی کردستان همگی کسانی هستند که سال ها آرزوی رسیدن به استقلال داشته اند و بسیاری از آنها برای رسیدن به این هدف سال ها از عمر خود را جنگیده اند.

فارغ از هر گونه دلیلی که کاملا روشن است، مسعود بارزانی بر رسیدن به استقلال پافشاری می کند. وی استقلال را هدف غایی خود تعریف کرده و خود را مجاز می داند برای رسیدن به این هدف از تمامی ابزارهای موجود استفاده کند. برای همین به هیچ کدام از هشدارهای داخلی و خارجی توجه نمی کند و با بستن چشم خود به روی واقعیت ها و حقایقی که وجود دارد، چشم بسته به سمت رسیدن به استقلال می تازد. بارزانی برای رسیدن به این هدف تنها حمایت اسرائیل را پشت سر خود دارد. اما نباید از اسرائیل به عنوان تنها حامی این همه پرسی یاد کرد. در بین رسانه ها رسانه ای همچون بی‌بی‌سی فارسی که وابسته به دولت انگلیس بوده و عملا پیاده کننده سیاست های این کشور در منطقه می باشد تمام تلاش خود را به کار گرفت تا این همه پرسی صورت پذیرد و حمایت تمام قد خود را از استقلال کردستان به عمل آورد. از همین منظر می توان گفت که علاوه بر اسرائیل برخی دیگر از دولت های غربی همچون آمریکا و انگلیس پشت سر این همه پرسی بوده اند و از آن حمایت به عمل آورده اند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل