1442

شاخ و شانه کشیدن بی‌بی‌سی برای ایران به پشتوانه تهدید نتانیاهو

5 سال قبل

هم رسانی

   شاخ و شانه کشیدن بی‌بی‌سی برای ایران به پشتوانه تهدید نتانیاهو

اخیرا بی‌بی‌سی فارسی در یادداشتی تحت عنوان "شکست داعش و خطر در گیری نظامی ایران و اسرائیل در سوریه؟" به قلم "شهیر شهید ثالث" تحلیل گر این شبکه، از احتمال وقوع جنگ تمام عیار بین ایران و رژیم صهیونیستی در صوت پایان داعش در سوریه سخن گفته است.
بی‌بی‌سی در این یادداشت با پررنگ کردن قدرت نظامی رژیم صهیونیستی، حضور ایران در سوریه را پس از شکست داعش در سورریه عامل احتمالی جنگ خوانده است. 

بی‌بی‌سی این یادداشت را در پی دیدار اخیر نتانیاهو با پوتین در روسیه و تهدید ایران از سوی وی نوشته است. نتانیاهو بعد از ملاقات با پوتین به خبرنگاران گفت که مبالغه نیست اگر فرض کنیم داعش در آینده‌ای نه چندان دور پایگاهش را در سوریه از دست خواهد داد. اما به نظر او خطری که اسرائیل را تهدید می‌کند و وی "به وضوح این مطلب را به پوتین گوشزد کرده" این است که ایران در سوریه، در زیر گوش اسرائیل در حال تثبیت حضور خود با در اختیار داشتن یک نیروی نظامی است. نتانیاهو اضافه کرد که ایران در پی ایجاد نیرویی مشابه حزب الله لبنان در سوریه و حتی فراتر از آن "ایجاد پایگاه‌های نظامی دائمی" در آن کشور است. 

بی‌بی‌سی در بخشی از این یادداشت در خصوص حضور نظامی ایران در سوریه اینگونه نوشته است: "واقعیت این است که بسیاری از ناظران معتقدند که حضور نظامی ایران در سوریه شاید جدی‌تر از نفوذ آن کشور در لبنان از طریق حزب الله باشد، چرا که نیروهای نظامی وابسته به ایران در سوریه مستقمیا تحت فرماندهی سپاه پاسداران عمل می‌کنند.

همین امر نگرانی جدی اسرائیل را از دوران بعد از داعش دامن زده است." این بخش از یادداشت به خوبی گوته آن است که بی‌بی‌سی به همرا رژیم صهیونیستی نگران پایان داعش در سوریه و ادامه حضور مستشاری ایران در این کشور است تا حدی که در این یادداشت تلاش می کند به ایران این پیام را برساند که ادامه حضورش در سوریه به احتمال جنگ خواهد انجامید و عملا در ادامه تهدید نتانیاهو دست به تهدید ایران بزند. اما گویا این شبکه جنگ 33 روزه سال 2006 را فراموش کرده است که رژیم صهیونیستی با تمام توان خود و پشتیبانی دولت های غربی وارد جنگ با حزب الله لبنان شد اما با چه خفتی از آن خارج شد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل