1444

وقتی بی‌بی‌سی آزمایش موشک خرمشهر را دلیلی برای خروج آمریکا از برجام می داند

5 سال قبل

هم رسانی

   توئیت جدید دونالد ترامپ

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در صفحه توییتر خود نسبت به انجام آزمایش موشک بالستیک "خرمشهر" در ایران واکنش نشان داد و دست ایران و کره شمالی را در یک کاسه توصیف کرد.
رییس جمهور آمریکا در توییتی نوشت:" ایران به تازگی یک موشک بالستیک که بُرد آن به اسرائیل می رسد را آزمایش کرد. آنها با کره شمالی هم کار می کنند. آنقدرها هم اسمش توافق نیست چیزی که ما داریم."

ترامپ در این توییت با کنار هم قرار دادن 3 موضوع مختلف انتقاداتش نسبت به برجام، تنش آمریکا با کره شمالی و آزمایش موشکی بالستیک ایران تلاش کرده است ارتباطی بین این سه موضوع برقرار کند.

همزمان در حالی ترامپ در توییت جدید خود نسبت به انجام آزمایش موشک بالستیک در ایران اظهار نظر کرده که هنوز به رغم ابراز نگرانی کشورهای اروپایی فرانسه و بریتانیا از این اقدام، وزارت امور خارجه و دفاع آمریکا درباره آزمایش موشک خرمشهر اظهار نظر رسمی نداشته است. در این بین بی‌بی‌سی فارسی در گزراشی تلاش کرد به مخاطب خود اینگونه بقبولاند که اگر آمریکا از برجام خارج شد یکی از دلایل اصلی آن این آمایش موشکی بوده است.

بی‌بی‌سی از این جهت که این آزمایش موشکی ایران در آستانه دو تحول بزرگ در امریکا صورت میگیرند که عبارت است از: 1- اعلام استراتژی جدید امریکا در مورد ایران 2- تایید یا عدم تایید عمل ایران به برجام در 23 مهر و احتمال ارجاع به کنگره آن را مهم وحاوی پیام برای واشنگتن دانسته است.

اما نکته ای که در این خصوص وجود دارد این می باشد که این آزمایش موشکی بر خلاف تلاشی که بی‌بی‌سی دارد در راستای تحریک آمریکا برای خروج از برحام نبوده است. بلکه طبق برنامه موشکی ایران بوده که در حال بالا بردن دقت موشک های خود بوده است.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل