1445

توهین به ماه محرم توسط بی‌بی‌سی فارسی

4 سال قبل

هم رسانی

   توهین به ماه محرم توسط بی‌بی‌سی فارسی

بی‌بی‌سی خوب می داند که جامعه ی مسلمان شیعه ی ایرانی هرگز پذیرش توهین مستقیم به امامان وعزاداری آنها را ندارد لذا می کوشد تا غیر مستقیم این عمل را انجام دهد.
بی‌بی‌سی به تازگی گزارشی در سایت خود منتشر کرده است که به ظاهر یک نقد اجتماعی و تحلیل عزاداری های ایرانیان در ایام ماه محرم است. اما در واقع بی‌بی‌سی در این یادداشت کوشیده است تا به سراغ عکس ها و مطالبی برود که کمتر میان شیعیان اتفاق می افتد و قشر بسیار بسیار کمی از جامعه را تشکیل می دهد.

در خلال این گزارش که بیشتر به بدعت ها و اعمال خرافی و مضحکی که برخی افراد کم خرد در این ماه مرتکب می شوند می پردازد و بی‌بی‌سی سعی دارد این اعمال را گسترده نشان دهد تا به مخاطب خود این مطلب را القا کند که محرم و عزاداری برای امام حسین علیه السلام حالت موقر و اصیل خود را از گم کرده است و رنگ و بوی واقعی خود را از دست داده است.

بی‌بی‌سی در پی آن است تا با اشاعه ی این تصاویر و مطالب شاذ ، مخاطب خود را به مجالس عزای اباعبدالله علیه السلام بی میل کند و از جذابیت این مراسم بکاهد حال آنکه رسانه ی انگلیس خیلی کوچکتر و پست تر از آن است که بتواند غم اهل بیت و سنت عزاداری برای اهل بیت پیامبر صلوات الله علیهم اجمعین را از رونق بیندازد.

بی‌بی‌سی سعی دارد با وجود انواع و اقسام هیئت ها و تکایای رسمی و شاخص در سرتاسر پایتخت ایران و شهرهای دیگر ، آنها را بازتاب ندهد و با سیاهنمایی به تبلیغ خرافه ها و کارهای حاشیه ای برخی افراد دین گریز دامن بزند.

البته همیشه بی‌بی‌سی سعی داشته که از آب گل آلود ماهی بگیرد حتی اگر این آب قطره ای در یک اقیانوس باشد بی‌بی‌سی ان را پیدا کرده و زیر ذره بین می گذارد و چنان برای مخاطبانش با آب و تاب و مدیا های مختلف مستند سازی می کند که مخاطب ناچار است دروغ های بزرگ او را بپذیرد وگرنه چرا یک بار تصاویر زیبای عزاداری ها و اشعار و مداحی های زیبا را بازتاب نمی دهد؟

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل