1446

غرب زدگی بالای "پونه قدوسی" در فضای مجازی

5 سال قبل

هم رسانی

   تعجب مخاطبین از توئیت فارسی پونه قدوسی

"پونه قدوسی"، مجری و گزارشگر شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی به قدری در فضای مجازی غرب زده شده است که صدای بازدیدکنندگانش را هم درآورده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

"پونه قدوسی" یکی از کارکنان پر حاشیه شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی است که همه کم یا بیش او و سر و صداهای فسادهای گسترده اش را شنیده ایم.

چندی پیش شاید انتشار مطلبی در صفحات شخصی این مجری بی‌بی‌سی در شبکه های اجتماعی بودیم که با زبان انگلیسی مخاطبین خود را به یاد گرفتن این زبان فرا می خواند و این راه را تنها راه فرار از گمراهی و نادانی معرفی کرده بود.

بررسی فعالیت های این عنصر ضد ایرانی در شبکه های اجتماعی قبل و بعد از این توصیه هم کاملا نشان از غرب زدگی او دارد به طوری که علیرغم ایرانی بودن و فعالیت هایش در رسانه ای فارسی زبان، اکثریت مطلق مطالبی که در فضای مجازی منتشر می کند با زبان انگلیسی است.

این موضوع به قدری زیاد و با تکرار بوده که هر چند وقت یکبار شکایت بازدیدکنندگانش را هم در پی داشته است؛ هرچند این اعتراض‌ها چندان تأثیری در میزان غرب زدگی فردی مانند "پونه قدوسی" نداشته و ندارد.

در همین راستا، چند روز پیش که در حرکتی عجیب "قدوسی" در صفحه شخصی توئیتر خود جمله ای به زبان فارسی منتشر کرد، این حرکت به قدری برای بازدیدکنندگان این صفحه تازگی داشت که یکی از آن ها در ذیل آن مطلب نظر نوشته و با درج جمله "ممنون که فارسی توئیت کردید" تعجب خود از این اقدام نادر را ابراز داشته بود.

ظاهرا "قدوسی" علاقه زیادی به حضور در بخش انگلیسی بی‌بی‌سی داشته و به اشتباه سر از بخش فارسی این شبکه سلطنتی انگلیس درآورده است و یا هم بخش فارسی این مجموعه هیچ احساس و تعلقی به زبانی که با آن خبر تهیه می کنند ندارند و تنها ظاهر را حفظ می کنند.

به هر حال آن چه مهم است، دقت مخاطبین است که نشان می دهد نمی توان با ادعا و دروغ ذهنشان را به بازی گرفت و به خوبی واقعیت را تشخیص داده و درک می کنند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل