1452

گزینش جهت دار اخبار کمیته بین المللی صلیب سرخ توسط بی‌بی‌سی فارسی

5 سال قبل

هم رسانی

   کمیته بین المللی صلیب سرخ

کمیته بین المللی صلیب سرخ که یک سازمان بین المللی غیر دولتی است و در حوزه موضوعات حقوق بشردوستانه فعال است در وب سایت اصلی خود در دو خبر جداگانه به بازتاب وضعیت مردم یمن و سوریه ناشی از جنگ و مخاصمه در کشورهایشان پرداخته است و در خصوص وضعیت مردمان این دو کشور ابراز نگرانی کرده است.
اما وب سایت بی‌بی‌سی فارسی در یک رفتار جانبدارانه که خط بطلانی بر ادعای دروغین «بیطرف بودن بی‌بی‌سی » است، ضمن بایکوت کردن خبر مردم یمن که چند سال است تحت حملات عربستان و چند کشور عربی با حمایت کشورهای غربی و به ویژه آمریکا و انگلیس هستند، صرفا به انتشار خبر مردم سوریه اکتفا کرده است. 

بی‌بی‌سی فارسی در خبری با عنوان« نگرانی صلیب سرخ از افزایش خشونت‌ها در سوریه » در قسمت ایستگاه خبری، اینطور القاء نموده است که وضعیت بد مردم مستقر در مناطق مورد درگیری ناشی از رفتار دولت سوریه و نه تروریستها! این درحالی است که دولت سوریه به طور مداوم کمک های بشردوستانه را به غیرنظامیان مستقر در مناطق مورد درگیری، میرساند.


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل