1456

بی‌بی‌سی در موضوع برجام پیرو سیاست آمریکا می باشد یا انگلیس؟

5 سال قبل

هم رسانی

   بی‌بی‌سی در موضوع برجام پیرو سیاست آمریکا می باشد یا انگلیس؟

نخست‌وزیر انگلیس و رژیم صهیونیستی در یک گفت‌وگوی تلفنی بر ضرورت اقدام جامعه بین‌المللی برای مقابله با فعالیت‌های ایران در منطقه تأکید کردند.
«ترزا می»، نخست‌وزیر انگلیس با «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره همکاری‌های امنیتی، روابط دو طرفه تجاری و توافق هسته‌ای ایران گفت‌وگو کرد.

رسانه‌های انگلیسی گزارش داده‌اند می در این تماس تلفنی بر تعهد «راسخ» بریتانیا به توافق هسته‌ای با ایران تأکید کرد. یک سخنگوی دفتر نخست‌وزیری انگلیس گفت: «آنها درباره ایران صحبت کردند و نخست‌وزیر، اهمیت توافق هسته‌ای که احتمال دستیابی ایرانی‌ها به سلاح‌های هسته‌ای را خنثی کرده را مورد تأکید قرار داد.»

«می»89 به نتانیاهو گفت نظارت دقیق بر این توافق هسته‌ای و اجرای مناسب آن حائز اهمیت است و اینکه هر دو طرف به تعهداتشان پایبند بمانند.

آنچه که از این گفتگو بر می آید این است که «ترزا می» نخست وزیر انگلیس سعی می کند که به نخست وزیر رژیم صهیونیستی این اطمینان را بدهد که از این رژیم جعلی در مقابل به زعم آن ها تهدید ایران حمایت به عمل خواهد آورد و از موجودیت آن ها در قبال تهدید ساختگی ایران از هرگونه حمایتی دریغ نمی کند اما در عین حال به او این پیغام را می رساند که دولت انگلیس از برجام کوتاه نخواهد آمد. این موضع نخست وزیر انگلیس این مساله را به اثبات می رساند که سایر طرف های برجام همچون انگلیس و کشورهای اروپایی به شدت مخالف بر هم خوردن برجام یعنی آن چیزی که ترامپ به دنبال آن است می باشد. سئوالی که در این بین بنا است در این یادداشت به آن بپردازیم این می باشد که شبکه بی‌بی‌سی فارسی به عنوان یک شبکه وابسته به وزارت خارجه انگلیس در خصوص برجام چه سیاستی را پی گیری می کند؟ 

با یک بررسی ساده در فضای شبکه بی‌بی‌سی به این نتیجه می رسیم که این شبکه بر خلاف سایر موضوعات که سعی می کند سیاست های انگلیس را پیاده سازی کند در خصوص برجان پیاده کننده سیاست امریکا می باشد. البته می توان از این منظر هم به این مساله نگرسیت که احتمالا انگلیس سعی می کند در عرصه رسانه و رسمی دو سیاست متفاوت را پی بگیرد.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل