1457

کارشناس بی‌بی‌سی، نگران موجودیت رژیم صهیونیستی

5 سال قبل

هم رسانی

   کارشناس بی‌بی‌سی، نگران موجودیت رژیم صهیونیستی

در روزهای گذشته و همزمان با اعلام انتشار قریب الوقوع استراتژی جدید دولت آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران، گمانه زنی ها درباره احتمال قرار گرفتن نام سپاه در لیست گروه های تروریستی از سوی دولت آمریکا تقویت شده است.
اما معنا و پیامدهای این اقدام احتمالی دولت دونالد ترامپ چه خواهد بود؟

این اقدام یک پیامد بسیار مهم و خطرناک برای آمریکا و حتی منطقه و جهان خواهد شد:
همانطور که اخیرا سرلشکر" محمد علی جعفری" فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با هشدار نسبت به عواقب و پیامدهای قرار دادن نام سپاه در لیست گروه های تروریستی تاکید کرده، در چنین صورتی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نیز نیروهای آمریکایی حاضر در منطقه را در حکم نیروهای تروریستی مشابه داعش تصور کرده و متناسب با آن برخورد خواهند کرد.

فرمانده کل سپاه به آمریکا هشدار داده در صورت قرار دادن نام سپاه در لیست گروه های تروریستی، پایگاه های نظامی خود را به منطقه ای دورتر از شعاع 2 هزار کیلومتری بُرد موثر موشک های بالستیک ایران، منتقل کند.

در صورت قرار گرفتن نام سپاه در لیست تروریستی آمریکا، به طور متقابل سپاه نیز این حق را خواهد داشت که ارتش آمریکا را یک سازمان تروریستی تصور کرده و متناسب با آن برخورد نماید.

به هر روی چنین سناریویی برای آینده ثبات و صلح منطقه بسیار خطرناک بوده و احتمال یک درگیری گسترده نظامی را به شدت بالا خواهد برد.

همین پیامد خطرناک برای آمریکا و همپیان اصلی این کشور در منطقه یعنی رژیم صهیونیستی تا حدی جدی است که واکنش کارشناس ارشد شبکه بی‌بی‌سی فارسی را هم به دنبال داشت. مهدوی آزاد تحلیل گر سیاسی این شبکه در تحلیل خود در شبکه بی‌بی‌سی در این خصوص اینگونه بیان می دارد: "هشدار فرمانده کل سپاه پاسداران بخاطر احتمال قراردادن نام سپاه در لیست گروه های تروریستی توسط امریکا و در تیرس قراردادن منافع امریکا تا بُرد 2000 کیلومتری نشان دهنده تهدید مستقیم اسرائیل است.

سپاه پاسداران، راه عقب راندن امریکا را با تهدید و مقابله به مثل می‌‌داند. تهدیدهای فرمانده سپاه کمی فراتر از تهدید لفظی است، زیرا که آقای جعفری امروز در جایگاه نظام صحبت کرد و تهدید سپاه و ابلاغ قانون کاتسا را نشانه خروج امریکا از برجام تلقی کرده است."
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل