1463

یادآوری نژادپرستی رژیم صهیونیستی توسط خبرنگار بی‌بی‌سی

5 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از صفحه اجتماعی مجری بی‌بی‌سی فارسی

اخیرا "ستار سعیدی" خبرنگار شبکه بی‌بی‌سی فارسی در واکنش به یک توئیت بخش فارسی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی نژاد پرست بودن صهیونیست ها را یادآور شد.

صفحه فارسی وزارت خارجه صهیونیست ها در توئیتی اینگونه نوشته بود: "در یک جراحی پیچیده که 12 ساعت طول کشید، پزشکان اسرائیلی توموری را در ستون فقرات دختر عرب 9 ساله عمل کرده و جان او را نجات دادند." د ر پاسخ به این توئیت ستار سعیدی در توئیتی اینگونه می نویسد: "یادآوری نژاد بیمار هم نوعی نژاد پرستی است. شهروند کشور خودتان را عمل کرده اید...."


در خصوص واکنش ستار سعیدی خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی به توئیت وزارت خارجه صهیونیست ها به نظر دو نکته وجود دارد. اول آنکه با وجود آن که شبکه بی‌بی‌سی فارسی تمام تلاش خود را به کار گرفته تا تمام قد از صهیونیست ها حمایت به عمل آورده و بر روی جنایت های آن ها سرپوش گذاشته اما همانطور که از واکنش ستار سعیدی بر می آید بدنه این شبکه در مواردی مثل این مورد مخالفت های خود را با این سیاست ها نشان می دهد. اما نکته دومی که در این واکنش نهفته است این می باشد که ستار سعیدی با آن که رویکرد نژاد پرستی صهیونیست ها را به چالش می کشد اما سعی می کند با شهروند اسرائیل خواندن فلسطینی ها عملا صهیونیست ها را یگانه دولت سرزمین فلسطین معرفی می کند.


در این سال ها بی‌بی‌سی فارسی بسیار تلاش کرده است تا با حمایت از طرح دو دولتی در سرزمین فلسطین عملا اسرائیل را به عنوان یک دولت معرفی کرده و آرمان اصلی فلسطینیان را مبنی خروج کامل صهیونیست ها و بازگشت آوارگان فلسطینی به این کشور را به حاشیه ببرد. بی‌بی‌سی به دنبال آن است تا اسرائیل را تحت هر شرایطی در این منطقه حفظ گرداند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل