1466

ورود بعد از پایان!

4 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از ویرانی های "رقه" سوریه

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی از آمادگی سازمان ملل برای ورود به رقه سوریه خبر داده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌ُسی در یکی از تازه‌ترین گزارش‌هایی که با موضوع تحولات سوریه منتشر کرده است، در شرایطی از اعلام آمادگی سازمان ملل متحد بای ورود به "رقه" سوریه خبر می‌دهد که مردمان سوریه با ایستادگی خود پس از سال‌ها کار تروریست‌ها را در این منطقه تمام کرده‌اند.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با اعلام این که «سازمان ملل می‌گوید آماده ورود به رقه است»، می‌نویسد: «در پی رانده شدن گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) از شهر رقه در سوریه، سازمان ملل متحد می‌گوید آماده ورود به این شهر است.

یک مقام سازمان ملل در دمشق به بی بی سی گفت که دسترسی به ناحیه، اولویت اصلی آنهاست و هشدار داد که حدود ۳۰۰ هزار نفر که از شهر گریخته بودند در اردوگاه‌های مجاور نیازمند کمک‌های گسترده و فوری هستند.

امدادگران گفته‌اند که ممکن است ماه‌ها و یا حتی سال‌ها طول بکشد تا ساکنان متواری بتوانند به خانه‌هایشان برگردند.

ائتلافی به نام "نیروهای دمکراتیک سوریه" که مورد حمایت آمریکاست می‌گوید که کنترل کامل شهر را به دست گرفته است.

مصطفی بالی سخنگوی این ائتلاف گفت هم اکنون عملیاتی برای یافتن هسته‌های پنهان داعش و پاکسازی مین‌ها از آخرین ناحیه تحت کنترل این گروه در جریان است.

سازمان‌های امدادرسانی می گویند عملیات ۴ ماهه علیه داعش زیرساخت‌های غیرنظامی شهر را ویران کرده است.»

اما بد نیست یادآوری کنیم که "رقه" یکی از اولین شهرهای بزرگی بود که در سوریه توسط گروه تروریستی – تکفیری داعش، در سال 2014 میلادی به اشغال درآمد و در طول سه سال اخیر مردم این منطقه و بسیجیان داوطلب در کنار نظامیان سوریه، با ایستادگی و مقاومت و در شرایطی که سازمان‌های بین المللی و غربی یا از تروریست‌ها حمایت‌های عملی می‌کردند و یا سکوت پیشه کرده بودند، در مقابل این جنایتکاران مقاومت کرده و در نهایت نیز موفق شدند با تحمیل شکستی سنگین به آن‌ها، این شهر و منطقه را از تصرفشان آزاد کنند.

بی‌بی‌سی خود در توصیف عمق فاجعه‌ای که سال‌ها در "رقه" جریان داشته و بزرگی شکستی که داعش در برابر مردم بسیجی متحمل شده است، تأکید می‌کند که "در طول این سال‌ها هزاران جهادی به فراخوان ابوبکر بغدادی رهبر داعش به این شهر مهاجرت کردند."

آزادی این منطقه در شرایطی انجام شده است که عملیات‌های دیگری نیز توسط نظامیان ارتش سوریه و نیروهای مردمی به طور همزمان در جریان است تا شکست‌های داعش و سایر تروریست‌ها را تکمیل کند؛ هر چند به گفته رسانه‌های مختلف جهان، "داعش در عراق هم متحمل شکست‌های جدی شده است."

جالب است که این شبکه سلطنتی انگلیسی از آمریکا و متحدانش غافل نبوده و تلاش می‌کند که هر پیروزی مردمی در جنگ با تروریست را به آن‌ها مرتبط سازد و به همین دلیل نیز در بخش پایانی گزارش خود تأکید می‌کند: «ائتلاف تحت رهبری آمریکا روز سه شنبه گفت که نیروهای مورد حمایتش تقریباً ۹۴ هزار کیلومتر مربع از خاک عراق و سوریه که داعش در سال ۲۰۱۴ گرفته بود را آزاد کرده‌اند. گفته شد که ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در این نواحی زندگی می‌کردند.»

اما آیا بی‌بی‌سی می‌تواند واقعیت را تغییر دهد و همه شواهد و اسنادی که از حمایت‌ها و کمک‌های ائتلاف تحت رهبری آمریکا به داعش و دیگر تروریست‌ها در سوریه و عراق حکایت دارند را از بین ببرد؟!

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل