1467

نگرانی از جنس بی‌بی‌سی!

5 سال قبل

هم رسانی

   نگرانی بی‌بی‌سی برای کاهش جمعیت حشرات بالدار

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی به طور جدی از نگرانی‌های خود برای کاهش حشرات بالدار خبر داده است در حالی که همزمان با این هشدار، کودکان در نقاط مختلف قربانی سیاست‌هایی می‌شوند که این شبکه آن‌ها را نمی‌بیند.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در یکی از تازه‌ترین گزارش‌هایی که بر روی وب‌سایت خود منتشر کرده است، در هشداری بسیار جدی، از نگرانی‌های عمیق خود برای کاهش تعداد حشرات بالدار در جهان خبر داده است.

بی‌بی‌سی فارسی در گزارشی که با تیتر «کاهش حشرات بالدار 'به مرز هشدار رسیده است'» منتشر کرده است، این گونه می‌نویسد: «همزمان با کم شدن جمعیت برخی حشرات در نقاط مختلف جهان، جمعیت حشرات بالدار در آلمان به حد نگران کننده‌ای کاهش یافته است.

پژوهشگران در آلمان گفته‌اند که شواهدی که گردآوری شده حاکی از آن است که در مقایسه با حدود سه دهه پیش، شمار حشرات بالدار در این کشور به شدت کم شده و در برخی از مناطق این موجودات به ندرت دیده می‌شوند.

تحقیقات قبلی نشان داده بود که جمعیت بعضی از حشرات به خصوص پروانه‌ها و زنبور عسل وحشی در مناطقی از جهان به خصوص اروپا و آمریکای شمالی در سال‌های اخیر تنزل قابل توجهی داشته اما این نخستین گزارش از نابودی بیش از سه چهارم کل جمعیت اکثر حشرات بالدار در آلمان در مقایسه با سال ۱۹۸۹ میلادی است.

دلیل احتمالی که مطرح شده استفاده گسترده از سموم دفع آفات و از میان رفتن زیستگاه‌های مناسب حشرات بوده است.

این تحول از آن جهت باعث نگرانی پژوهشگران شده که حشرات نقشی اساسی در گرده‌افشانی گیاهان دارند و بخشی مهم از زنجیره غذایی انسان محسوب می‌شوند. حشرات همچنین خوراک بسیاری از پرندگان و حیوانات کوچک هستند.»

اما هر چند حشرات هم آفریده‌های خدا هستند و یقیناً در پس خلقتشان حکمتی با ارزش نهفته است و حیات هر کدامشان در چرخه حیات بشریت و این جهان اثرگذار است، اما پرداختن بی‌بی‌سی به این موضوع است که حاشیه ساز است؛ حاشیه‌هایی که البته بیشتر اثبات کننده واقعیت‌هایی تلخ از چهره سیاسی و دروغین این مجموعه حکایت دارد.

در شرایطی این شبکه دولتی انگلیسی این گونه نگران آینده حشرات بالدار در کره زمین است که در همین ایام، انسان‌ها و انسانیت در نقاط مختلف جهان در حال نابودی هستند و این شبکه هیچ گاه در برابر این واقعیت‌ها هشدار نداده و نگران نشده است.

آمارها از قتل عام بیش از چهار هزار مسلمان در میانمار و آوارگی بیش از 50 هزار نفر خبر می‌دهند.

آیا انسان‌هایی که در میانمار تنها به جرم مسلمان بودن توسط حکومت بودایی قتل عام می‌شوند، جزئی از این جهان محسوب نمی‌شوند؟!

نسل کشی مسلمانان در میانمار با هزاران کشته و آواره چگونه نگرانی بشریت را به دنبال نداشته است؟!

آیا بی‌بی‌سی تصاویر قتل عام این انسان‌ها را دیده است؟! آیا دیدن تصویر کودکانی که زنده زنده سوزانده شده‌اند، هشدار دهنده نیست؟!

کودکان یمنی چطور؟! آیا قتل عامشان توسط آل سعود و با تأیید و همراهی آمریکا و انگلیس که همراه با سکوت سازمان‌های بین المللی است، نگران کننده نبوده و برای نابودی انسان و انسانیت هشدار دهنده نیست؟!

گذشته از هزاران کودکی که بر اساس آمارهای بین المللی رسمی، جانشان را در راه جنگ افروزی غرب و اعراب در یمن از دست داده‌اند و یا با نقص عضو ادامه زندگی می‌دهند، بنا بر آمارهای اخیر ارائه‌شده توسط یونیسف در ژنو، اکنون بالغ بر 900 هزار کودک یمنی دچار سوءتغذیه هستند و بیش از 210 هزار نفر از این تعداد، سوءتغذیه مفرط دارند.

آیا این وضعیت هشدار دهنده نیست؟!

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل