1473

بی‌بی‌سی نگران حضور بلند مدت ایران در سوریه

4 سال قبل

هم رسانی

   بی‌بی‌سی نگران حضور بلند مدت ایران در سوریه

سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و هیئت همراه که به دمش سفر کردند با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه دیدار و گفت و گو کردند.
دراین دیدار سرلشکر باقری پیروزی اخیر ارتش و نیروهای مسلح سوریه را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که تروریسم هرچه سریع تر از سراسر خاک سوریه ریشه کن شود.

وی بر ادامه حمایت های جمهوری اسلامی ایران از ملت و دولت سوریه تاکید کرد. رئیس جمهوری سوریه از حمایت های همه جانبه مقام معظم رهبری و دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران از سوریه در مبارزه با تروریسم قدردانی کرد. بشار اسد از سرلشکر باقری خواست تا سلام و درود گرم و صمیمانه وی را به رهبر معظم انقلاب، دولت و ملت ایران ابلاغ کند.

اما این دیدار ها و سفر سرلشگر باقری به سوریه از این جهت حائز اهمیت است که این سفر با تهدیدهای جدید رئیس جمهور آمریکا علیه نهاد انقلابی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همزمان شده است. دیدار سرلشگر باقری به عنوان بلند پایه ترین فرد نظامی ایران با بشار اسد و همچنین بازدید وی از خطوط مقدم نبر با داعشی ها نشان دهنده آن است که نه تنها ایران با تهدیدها و تحریم های جدید آمریکایی ها علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گامی پس نکشیده اند بلکه به حضور فعال تر در منطقه می باشند. 

در این بین رسانه انگلیسی بی‌بی‌سی فارسی در گزارشی مفصل، از این سفر با نگرانی یاد کرد و با بیان اینکه ایران پس از شکست کامل داعش در سوریه به دنبال حضور دائمی در این کشور می باشد سعی کرد از حضور دائمی ایران نگرانی هایی را به مخاطب خود منتقل کند. بی‌بی‌سی فارسی با بیان اینکه ایران به دنبال به دست آوردن یک پایگاه نطامی دائمی در سویه می باشد اعلام داشت این نشان دهنده بی اهمیت بون سخنان ترامپ برای آن ها است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل