1480

گزارش یک رسوایی در رسانه رسوا!

5 سال قبل

هم رسانی

   هاروی واینستین، تهیه کننده هالیوود

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی از رسوایی فساد اخلاقی در هالیوود خبر داده است.

به گزارش پرشین بی‌بی‌سی؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که اخیراً بر روی وب‌سایت خود منتشر کرده است، با پرداختن به افشاگری یکی از بازیگران معروف زن هالیوود در مورد فساد اخلاقی سینمای آمریکا، در شرایطی به این رسوایی می‌پردازد که خود مجموعه بی‌بی‌سی در این رسوایی‌ها سابقه‌ای طولانی دارد.

بی‌بی‌سی در گزارش اخیر خود، با این تیتر که «ستاره سریال سوپرانو هاروی واینستین را به تجاوز متهم کرد»، این گونه می‌نویسد: «آنابلا شورا، بازیگر آمریکایی ایتالیایی و ستاره سریال آمریکایی "خانواده سوپرانو"، هاروی واینستین تهیه کننده هالیوود را تجاوز متهم کرد.

او به روزنامه نیویورکر گفت که هاروی واینستین در سال ۱۹۹۲ به زور وارد آپارتمان او شده و به او تجاوز کرده است.

آنابلا شورا همچنین مدعی شده که واینستین او را تا سال‌ها بعد هم مورد آزار جنسی قرار می‌داده است.

در همین مطلب از داریل هانا، بازیگر آمریکایی "بیل را بکش" هم نقل شده که ادعا کرده آقای واینستین او را هم آزار جنسی داده است.

سخنگوی آقای واینستین به نقل از او بار دیگر گفته که هیچ کدام از این موارد، رابطه جنسی بدون رضایت طرفین نبوده است.

بیش از ۵۰ زن تا کنون هاروی واینستین را به ارتکاب موارد گسترده‌ای از تجاوز تا اذیت و آزار جنسی متهم کرده‌اند.

چند روز پیش، ناتاشا مالته، هنرپیشه و مدل نروژی اعلام کرد که هاروی واینستین پس از مراسم جوایز بفتا در سال ۲۰۰۸ به او در هتلی در لندن تجاوز کرده است.»

اما همانطور که گفته شد، پرداختن به این رسوایی اخلاقی در هالیوود از سوی بی‌بی‌سی به این دلیل جالب توجه است که از همین نوع رسوایی‌ها، سال‌هاست که گریبان خود این رسانه سلطنتی انگلیسی را نیز گرفته و اعتراض‌های گسترده‌ای را ایجاد کرده است.

اعتراض‌های گسترده گروه‌های موسوم به "ناشناس‌ها" و "تسخیر لندن" در برابر ساختمان بی‌بی‌سی بر علیه آزار جنسی زنان در این مجموعه کاملاً نشان دهنده همین رسوایی است.

پرونده "جیمی ساویل" مجری قدیمی بی‌بی‌سی با ده‌ها مورد تجاوز جنسی، پرونده مربوط به دو مجری بخش رادیویی این مجموعه به اتهام ده‌ها تعرض جنسی به کودکان، رسوایی "استوارت هال" گزارشگر ورزشی شبکه بی بی سی که به بازداشتش کشیده شد، فساد اخلاقی افشا شده "صادق صبا" سردبیر اسبق بخش فارسی این شبکه که اوج آن را می‌توان در تجاوز وی به "پونه قدوسی" مشاهده کرد و بسیاری دیگر از این موارد نشان دهنده عمق فساد اخلاقی موجود در این مجموعه رسانه‌ای انگلیسی است.

این رسوایی‌ها به قدی گسترده و فراگیر است که ورود برخی نیروهای زن به مجموعه بی‌بی‌سی را نیز تحت تأثیر خودش قرار می‌دهد؛ همانطور که بررسی جریان ورود "نفیسه کوهنورد" و بسیاری دیگر از کارکنان زن بی‌بی‌سی با این فساد درآمیخته است.

در چنین فضایی پرداختن بی‌بی‌سی به رسوایی تهیه کننده هالیوود بیشتر شبیه به تلاشی ناکام برای پاک کردن آن سابقه و پرونده سیاه در حوزه فسا اخلاقی شبیه است که همانطور که گفته شد بی نتیجه بوده و عمق این بحران اخلاقی به قدری بالاست که نمی‌توان با چنین روش‌هایی از آن عبور کرد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل