1481

تحریم های جدید آمریکا از منظر بی‌بی‌سی فارسی

5 سال قبل

هم رسانی

   «اد رویس»، عضو مجلس نمایندگان ایالات متحده

مجلس نمایندگان آمریکا اخیرا طرح تحریم شرکت‌ها و افرادی که به تامین نیازهای برنامه موشک‌های بالیستیک ایران کمک می کنند را با اکثریت قاطع تصویب کرد. این طرح با ۴۲۳ رای موافق در مقابل دو رای مخالف به تصویب رسیده است.
«اد رویس»، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان که این طرح را تهیه کرده، گفت: «این تحریم هاشرکت های ایرانی، خارجی و بانک ها و افرادی که به برنامه غیرقانونی تسلیحاتی حکومت ایران کمک می کنند، را تحت فشار قرارخواهد داد.»

این طرح تحریمی تازه علیه برنامه موشکی ایران دولت دونالد ترامپ را موظف می کند شرکت و موسساتی که در ایران یا خارج از این کشور با برنامه موشکی جمهوری اسلامی همکاری می کنند را شناسایی کرده و مورد تحریم قرار دهد. این طرح از حمایت دو حزب جمهوریخواه و دمکرات در مجلس نمایندگان برخوردار است، دولت آمریکا را موظف می کند هرگونه فعالیت موشک‌های بالیستیکی ایران که برای توانمندی حمل کلاهک اتمی طراحی شده‌اند، از جمله فناروی شلیک موشکی راهدف تحریم قرار دهد.

کوین مک کارتی، رهبر اقلیت دمکرات در مجلس نمایندگان نیز گفته است این طرح باعث تضعیف برنامه موشکی ایران خواهد شد. اکنون این طرح برای تصویب به سنای آمریکا می رود و در صورت تصویب در سنا برای امضای رییس جمهوری به کاخ سفید فرستاده می شود.

نکته مهم در این میان این است که این طرح اساسا ارتباطی با طرح اصلی که در حال تهیه در کنگره است، ندارد و قرار است به عنوان مکمل آن عمل کند. تحریم‌های موشکی که در این طرح مطرح شده، می‌تواند به عنوان افزوده‌ای به اوجگیری تحریم‌های هسته‌ای که در دستور کار دولت ترامپ قرار دارد، مورد استفاده قرار بگیرد؛ یعنی یک اهرم فشار بیشتر علیه ایران.

در این بین بی‌بی‌سی فارسی که در قضیه ی تحریم های جدید آمریکا عملا سعی کرده ریل گذاری رسانه ای برای این کشور و غلیه مردم ایران را انجام دهد در خصوص این تحریم های جدید اعتراف جالبی کرده است. بی‌بی‌سی فارسی در تحلیل خود در خصوص تحریم های جدید آمریکایی ها معتقد است که طرح و تصویب تحریم های جدید نهایتا به فروپاشی کل برجام می انجامد.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل