1487

گزارش بی‌بی‌سی از دیداری محرمانه برای تداوم جنایت

4 سال قبل

هم رسانی

   پریتی پاتل، وزیر توسعه بین‌المللی انگلیس

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی از دیدار محرمانه مقامات انگلیس و اسرائیل برای تداوم همکاری‌های میان دو طرف خبر داد.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که به تازگی بر روی وب‌سایت خود منتشر کرده است، از نشست و دیدار محرمانه مقاماتی از انگلیس و رژیم اشغالگر صهیونیستی به منظور افزایش همکاری‌های میان دو طرف خبر داده است.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با اعلام خبر «وزیر دولت بریتانیا دیدارهای محرمانه‌ای در اسرائیل داشته است»، این گونه می‌نویسد: «بی‌بی‌سی باخبر شده پریتی پاتل، وزیر توسعه بین‌المللی بریتانیا در سفر به اسرائیل بدون اطلاع دادن به وزارت امور خارجه دیدارهای محرمانه‌ای در این کشور داشته است.

در این دیدارها یک عضو بلندپایه لابی هوادار اسرائیل در حزب محافظه‌کار بریتانیا هم حضور داشته است.

پریتی پاتل با یائیر لاپید رهبر حزب یش عتید اسرائیل دیدار کرده و از چندین سازمان اسرائیلی نیز بازدید کرده بود.

این در حالی است که دیپلمات‌های بریتانیایی در اسرائیل از این دیدارها و برنامه سفر خانم پاتل اطلاعی نداشتند.

منابعی در وزارت امور خارجه بریتانیا و منابع دیپلماتیک در منطقه تائید کرده‌اند که خانم پاتل در مورد سفر خود هیج خبری نداده بود.

طبق پروتکل، وزیران دولت بریتانیا باید در باره دیدارهای رسمی خارجی به وزارت امور خارجه اطلاع دهند.

دیدارهای خانم پاتل در جریان دو روز در ماه اوت صورت گرفت. او برای تعطیلات به اسرائیل سفر کرده بود.

هیچ مقام دولت بریتانیا در دیدارهای خانم پاتل حضور نداشت. لرد پولاک، رئیس افتخاری "دوستان محافظه‌کار اسرائیل"، یک سازمان پرنفوذ هوادار اسرائیل که به اهداکنندگان ثروتمند حزب دسترسی دارد، او را همراهی می‌کرد.»

این دیدارهای محرمانه در شرایطی صورت می‌گیرد که همکاری‌های میان انگلیس و اسرائیل سابقه‌ای دیرینه دارد و قرار گرفتن این دو نام در کنار هم به هر نحوی که باشد ما را به یاد جنایاتی بزرگ می‌اندازد.

آغاز بزرگترین اشغالگری تاریخ بشریت که اشغالگری صهیونیست‌ها در فلسطین است را نمی‌توان بدون نقش آفرینی شوم انگلیس ممکن دانست.

اعلامیه بالفور، نامه معروف آرتور جیمز بالفور، وزیر خارجه وقت بریتانیا، خطاب به والتر روتشیلد، سیاستمدار یهودی‌تبار و عضو مجلس عوام بریتانیا در مورد تأیید و حمایت انگلیس از ایجاد خانه یهودی و صهیونیستی در خاک فلسطین سر آغاز این اشغالگری و جنایات پر تعداد پس از آن است.

ناصر ابوشریف، مسئول دفتر جهاد اسلامی فلسطین در تهران، انگلیس را شریک و عامل پشت پرده تمامی جنایاتی دانست که قبل از اشغال رسمی فلسطین توسط اسرائیل و پس از آن صورت گرفته است.

در جریان جنگ‌های متعدد و تجاوزات غیر انسانی اسرائیل به نوار غزه به وضوح شاهد حمایت‌ها و تأییدهای مقامات انگلیسی از این خون ریزی‌های وحشیانه بودیم.

"مارک کرتیس"، ویسنده و مورخ انگلیسی در همین رابطه در صفحه شخصی توییتر خود پیغامی اعتراضی به نقش آفرینی کشورمان در جنایات اسرائیل منتشر کرده و گفته است: «حمایت انگلیس از اسرائیل در حالی است که لندن به خوبی می‌داند که 570 هزار شهرک نشین (صهیونیست) غیرقانونی در سرزمین‌های اشغالی ساکن هستند.»

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل