1488

بی‌بی‌سی و کشفی جدید برای افزایش اخلاق در جامعه

5 سال قبل

هم رسانی

   ریک پری، رئیس سازمان ملی انرژی آمریکا

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی به بازتاب ادعای مقام آمریکایی مبنی بر نقش سوخت‌های فسیلی در کاهش تجاوز جنسی در جامعه پرداخته است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که اخیراً بر روی وب‌سایت خود منتشر کرده است، به بازتاب ادعای جدیدی پرداخته است که به قول رئیس سازمان ملی انرژی آمریکا از نقش سوخت‌های فسیلی در افزایش اخلاق و کاهش تجاوز جنسی در جامعه خبر می‌دهد.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با این تیتر که «رئیس سازمان ملی انرژی آمریکا: سوخت‌های فسیلی می‌تواند جلوی تجاوز جنسی را بگیرد»، نوشته است: «ریک پری، رئیس سازمان ملی انرژی آمریکا در اظهارنظری جنجال برانگیز گفته افزایش استفاده از سوخت‌های فسیلی در آفریقا می‌تواند حتی در پیشگیری از موارد آزار جنسی هم "مؤثر واقع شود".

آقای پری که روز جمعه در واشنگتن پایتخت آمریکا سخن می‌گفت تاکید کرده هنگامی که در اتاق یا مکانی چراغ برق روشن می‌شود و "فضا را روشن" می‌کند "این نور" می‌تواند به "بیداری اخلاقی" کمک کند و از این جهت به پیش‌گیری از روی دادن آزار و اذیت‌های جنسی و تجاوز کمک کند.

آقای پری که رسانه‌های آمریکا فهرستی از "گاف‌های" او را بارها منتشر کرده‌اند از مخالفان جدی پدیده گرمایش زمین است.

او که در زمینه توسعه پروژه‌های برق‌رسانی به نقاط مختلف آفریقا سخن می‌گفت، همچنین گفته اگر صنعت برق توسعه پیدا کند آن وقت مردم ناچار به مطالعه در زیر نور آتش که "دود سمی تولید می‌کند" نیستند.»

اما باید به این به اصطلاح کارشناس و متخصص و مسئول آمریکایی گفت که چرا می‌خواهد این ایده و کشف بزرگ خود را در اختیار مردم آفریقا قرار دهد؟!

آیا واقعاً این قدر دلسوز مردم آفریقاست که کشف به این بزرگی! را به راحتی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد؟!

آیا همیشه آمریکا همین گونه بوده و با اهداف خیرخواهانه کشفیات خود را قبل از مردم خودش برای مردم آفریقا به ارمغان آورده است؟!

جالب است بدانید که آمارهای رسمی نشان می‌دهد در هر 98 ثانیه یک تعرض جنسی در آمریکا صورت می‌گیرد. شبکه ملی مبارزه با تجاوز جنسی در آمریکا با ارائه آماری به این میزان اذعان نموده است.

آمارها و گزارش‌های موثق نشان می‌دهد که از هر شش زن در آمریکا یک نفر مورد تجاوز جنسی قرار می‌گیرد، به طوری که به طور میانگین و در بهترین شرایط این کشور، در هر سال حداقل نوزده میلیون و 987 هزار زن قربانی این گونه تجاوزات می‌شوند.

مرکز جرائم آمریکا، در گزارش مشابهی با تأکید بر این که در این کشور به طور میانگین روزانه 1871 زن مورد تجاوز جنسی قرار می‌گیرند، این وضعیت را نوعی جنگ پنهان علیه دختران آمریکایی دانسته است که روزانه تعداد زیادی را قربانی خود می‌کند.

با این وجود، چطور این مسئول خلاق و کاشف آمریکایی به این فکر نیفتاده است که با عملی کردن ایده خود در ایالات متحده که خود نیز مجری و مسئول آن است، دختران و زنان سرزمین خود را این وضعیت اسف بار نجات دهد؟!

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل