1489

بی‌بی‌سی و خواب‌های آشفته نتانیاهو از ترس ایران!

4 سال قبل

هم رسانی

   طرح ادعای جدید ضد ایرانی نتانیاهو در بی‌بی‌سی

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی با بازتاب اظهارات ضد ایرانی نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در خصوص تلاش کشورمان برای ایجاد یک امپراتوری در منطقه پرداخته است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که به تازگی منتشر کرده است، با بازتاب اظهارات ضد ایرانی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژِم اشغالگر صهیونیستی، ادعای وی مبنی بر تلاش جمهوری اسلامی برای ایجاد یک امپراتوری در منطقه را مطرح کرده است.

بی‌بی‌سی فارسی در گزارشی که با تیتر «نتانیاهو: ایران به دنبال تشکیل امپراطوری است» منتشر کرده است، این گونه می‌نویسد: «نخست‌وزیر اسرائیل در سخنانی گفته است: "ایران به دنبال یک پل زمینی از تهران تا طرطوس در حاشیه مدیترانه است؛ در یمن حضور دارد؛ و می‌خواهد اینجا امپراطوری خود را گسترش بدهد".

بنیامین نتانیاهو در یک نشست، ایران را متهم کرده که در نظر دارد " شیعه‌ها را به همه جای خاورمیانه صادر" کند.

نخست‌وزیر اسرائیل امروز این سخنان را در موسسه تحقیقاتی "چتم هاوس" در لندن بیان کرد.

سیاوش اردلان، خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی که این سخنرانی را دنبال می‌کرد، می‌گوید نخست‌وزیر اسرائیل با ارائه نقشه‌ای سعی کرد تصویری از تحولات منطقه برای شرکت‌کنندگان ترسیم کند.»

اما ظاهراً نتانیاهو، بی‌بی‌سی و سیاوش اردلات خود فروخته، صهیونیسم و اسرائیل را با ایران اشتباه گرفته‌اند؛ حضور و نقش آفرینی ایران در هیچ جای این جهان با رویای امپراتوری نبوده و نیست.

حمایت‌های ایران اسلامی از مظلومان در جهان و مقابله عملی کشورمان با ظالمان در نقاط مختلف این کره خاکی به قدری در کوتاهی دست امثال اسرائیل از اهداف و رویاهاشان مؤثر بوده است که اکنون با خشم و وحشت از این اقتدار، تلاش می‌کنند تا ناکامیشان در تحقق رویاهایشان را با نسبت دادن خصوصیات و ویژگی‌های خود به ایران، التیام دهند.

رویای امپراتوری "از نیل تا فرات" اسرائیل یکی از شعارها و امیال و اهداف همیشگی صهیونیست‌ها بوده است که از ابتدا با آن وارد خاک فلسطین شده و اشغالگری‌های خود را آغاز کرده‌اند اما امروز حضور مؤثر و کمک کننده ایران اسلامی در برابر مردم مورد ظلم قرار گرفته در سوریه، عراق، یمن، لبنان، فلسطین و ...، کاملاً دست آن‌ها را از این رویای دیرینه کوتاه کرده است.

ایران اگر امروز در کنار مردم سوریه قرار دارد، هدفش مقابله علمی و واقعی با تروریست‌هایی است که امنیت را از مردم این کشور و منطقه و حتی جهان سلب کرده‌اند؛ حضور ایران در عراق نیز هدف و برنامه‌ای مشترک دارد.

حمایت‌ها از مردم مظلوم یمن نیز در برابر تجاوزاتی است که عربستان سعودی غیر قانونی و با تأیید و همکاری غرب به خاک آن‌ها داشته و آن‌ها را به خاک و خون کشیده است و جهان به این جنایات اذعان داشته است.

حمایت از مردم فلسطین از سوی کشورمان در برابر ستمی صورت می‌گیرد که صهیونیست‌ها با کودک کشی و ناجوانمردانه بر آن‌ها روا می‌دارند.

همه این نقش آفرینی‌ها و حضورهای آزادی خواهانه با رضایت، درخواست و اطلاع دولت‌ها و ملت‌های این کشورها انجام شده و می‌شود و این نشان دهنده حسن نیت کشورمان در این فعالیت‌هاست.

اما سؤال اینجاست که آیا حضور و تجاوزات اسرائیل در منطقه نیز همینگونه است؟!

آیا حضور آن‌ها در خاک فلسطین با رضایت مردم بوده؟!

آیا تجاوزات هوایی آن‌ها به سوریه با رضایت و درخواست مردم و دولت سوریه و با هدف مبارزه با تروریست صورت می‌گیرد؟!

آیا محاصره نوار غزه به دلیل دفاع از آزادی و انسانیت است؟!

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل