1512

دلواپسی همراه با فتنه بی‌بی‌سی برای زلزله‌زدگان ایرانی

5 سال قبل

هم رسانی

   کمک رسانی به مناطق زلزله زده غرب ایران

بی‌بی‌سی با انتشار گزارشی ضمن ابراز نگرانی برای وضعیت زلزله زدگان غرب ایران، از آشوب در این مناطق و تأخیر در کمک رسانی‌ها خبر داده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که به وضعیت زلزله زدگان غرب ایران اختصاص داده است، ضمن ابراز نگرانی برای این وضعیت، از تأخیر در کمک رسانی به آن‌ها در کشورمان و آشوب در این مناطق خبر داده است.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش آورده است: «گزارش‌ها از غرب ایران حاکیست که سه روز پس از زلزله یکشنبه شب بسیاری از مردم هنوز در انتظار دریافت کمک‌ها هستند و یک نماینده وضعیت کرمانشاه که در کانون خرابی‌ها قرار دارد را "بسیار نامناسب" توصیف کرده است.

زلزله ۷.۳ درجه‌ای یکشنبه شب ۳۱ آبان در مرز ایران و عراق باعث مرگ صدها نفر در ایران و مجروح شدن تقریباً ۱۰ هزار نفر شده است.

روز چهارشنبه گزارش‌ها حاکی از هرج و مرج در بسیاری از موارد به هنگام توزیع کمک‌ها بود.

وزیر کشور برای تشریح اوضاع به مجلس رفت و یک نماینده مجلس تصویر تیره‌ای از منطقه ارائه کرد. پلیس هم گفت که مامورانی را برای تأمین امنیت روند توزیع کمک‌ها و جلوگیری از هرج و مرج مستقر می‌کند.

آمار رسمی از تعداد کشته‌ها نزدیک به ۵۰۰ نفر است اما بعضی مقام‌ها می گویند که رقم واقعی می‌تواند خیلی بالاتر باشد.

در سرپل ذهاب که بیشترین آمار کشته‌ها به آنجا مربوط می‌شود بسیاری از مردم به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفتند که هنوز کمک دریافت نکرده‌اند و برای برداشتن آوار برای خارج کردن وسایل و مایحتاج مورد نیاز از خانه‌هایشان به تجهیزات و کمک نیاز دارند.»

بی‌بی‌سی در این گزارش تلاش می‌کند تا با یک تیر چند نشان را هدف بگیرد و ضمن این که شایعه عدم کمک رسانی به موقع و کافی به زلزله زدگان غرب کشورمان را مطرح کند، ساز تفرقه قومیتی در کشورمان را نیز بنوازد.

اما نه تنها قومیت‌ها در این گونه وقایع مانعی برای حمایت و همدلی ملت ایران نیستند، بلکه مرور و یادآوری قهرمانی‌های هر قومیت باعث می‌شود که دیگران از نقاط مختلف این سرزمین به احترامشان قیام کنند و دست یاری به سمت همنوعان خود دراز کنند.

از آغاز خبرهای مربوط به این زلزله، رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران به عنوان رأس قدرت سیاسی در کشورمان، وارد عمل شده و با دستور به همه نهادهای دولتی، نظامی و ... برای کمک رسانی همه جانبه به مناطق زلزله زده غرب کشور، زمینه ساز حرکتی متحد و همه جانبه برای کمک به مردم آسیب دیده این منطقه گردید.

در پی آن، حضور آحاد و اقشار مختلف مردم، از مسئولین رده بالایی مانند ریاست جمهوری و فرماندهان ارشد نظامی و ... گرفته تا افراد مشهور ورزشی و هنری و مردم عادی در مسیر کمک رسانی به قربانیان و آسیب دیدگان این زلزله، برگ زرین دیگری را در دفتر اتحاد ملت ایران رقم زد تا مرهمی بر دل داغدار این عده از مردم سرزمینمان باشد.

با همه این وجود، رهبر معظم انقلاب با دیداری سر زده از مناطق زلزله زده و دیدار چهره به چهره و نزدیک با آسیب دیدگان این حادثه، جدیت در کمک رسانی به آن‌ها را علناً نشان دادند و تأکید کردند که هر چند همه دستگاه‌های دولتی و نظامی، اجتماعی و مردمی وارد عمل شده‌اند و زحمات زیادی کشیده‌اند اما بازهم انتظارات بیشتر بوده و باید این خدمت رسانی‌ها با سرعت و جدیت بیشتری دنبال شود.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل